Najlepsze książki na weekendowe wieczory

2021-02-21 20:00:00(ost. akt: 2021-02-21 11:59:23)

Autor zdjęcia: pexels

Przed nami mroźny weekend, a takie najlepiej spędza się pod kocem, z kubkiem gorącego kakao i ciekawą książką w ręku. Dziś przedstawiamy trzy niezwykłe literackie propozycje, które wciągną was w zupełnie inny świat!
To tylko przyjaciel
Abby Jimenez
Wydawnictwo: Muza

Fot. Wydawnictwo Muza
"To tylko przyjaciel" Abby Jimenez


Ta lektura nie tylko podnosi na duchu, ale też chwyta za serce i wzrusza do łez. Świetnie napisana, subtelna i zabawna — to określenia, które najlepiej opisują tę komedię romantyczną. Autorka swoją historią udowadnia, że marzenia naprawdę się spełniają, a prawdziwa miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody!

Kristen ma własną, prężnie działającą firmę i jest bardzo niezależna. Otacza ją krąg przyjaciół, a towarzystwa zawsze dotrzymuje wierny pies. Dziewczyna chciałaby więcej czasu spędzać ze swoim chłopakiem Tylerem, ale ten robi karierę w armii i jest wiecznie nieobecny. Czas na macierzyństwo nigdy dla Kristen nie nadejdzie. Niebawem ma przejść operację, po której nie będzie mogła mieć dzieci.

Zanim jednak do niej dojdzie, Kristen pomaga swojej przyjaciółce w organizacji wesela... A kiedy poznaje drużbę pana młodego, jej świat staje na głowie! Dziewczyna czuje, że jest między nimi niewytłumaczalnie silna chemia.

Josh jest zabawny, seksowny i świetnie rozumie jej poczucie humoru. Mężczyzna marzy jednak o dużej rodzinie, a przecież tego Kristen nie mogłaby mu nigdy dać...

Czy z relacji friends with benefits wyniknie coś więcej? Sprawdźcie!

Dziesięć tysięcy drzwi
Alix E. Harrow
Wydawnictwo: IUVI

Fot. Wydawnictwo IUVI
"Dziesięć tysięcy drzwi" Alix E. Harrow


Akcja tej książki rozgrywa się na początku XX wieku, kiedy młoda kobieta odnajduje tajemniczą księgę i wyrusza w fantastyczną podróż ku samopoznaniu.

January Scaller zamieszkuje ogromną rezydencję pełną egzotycznych skarbów i jest podopieczną niewyobrażalnie bogatego pana Locke'a. Mimo że jest otoczona opieką, to czuje się jak jeden z jego eksponatów.

Wspomniana księga wszystko zmienia. Kryje w sobie opowieść o sekretnych drzwiach, miłości, przygodzie i niebezpieczeństwie. Każda jej strona przynosi odkrycia z trudem dających się objąć rozumem prawd o tym, czym jest świat. January stopniowo zaczyna też rozumieć, że historia przedstawiona w książce powiązana jest z jej własnym losem.

Ten niezwykle czarujący debiut literacki zachwyca bogactwem stworzonego świata, a sama autorka wykazuje się niezwykłą wyobraźnią i zabiera czytelnika w niesamowitą podróż. Dołączysz?

Dziewczyna z Paryża
Jordyn Taylor
Wydawnictwo: IUVI

Fot. Wydawnictwo IUVI
"Dziewczyna z Paryża" Jordyn Taylor


Ta książka inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami!
Francja, rok 2010. 91-latka zostawia spadkobiercom mieszkanie, o którym wcześniej nawet nie wiedzieli. Wewnątrz widzą lokal nietknięty od czasów II wojny światowej.

Wracając do powieści: Alice spędza lato w Paryżu, zmarła babcia zapisała jej w spadku mieszkanie. Okazuje się, że apartament pozostawał zamknięty przez ponad siedemdziesiąt lat.

Dziewczyna chce dowiedzieć się, dlaczego jej babcia opuściła Paryż podczas niemieckiej okupacji i czemu milczała na ten temat przed swoimi bliskimi.

Im dłużej Alice drąży tajemnicze sprawy z przeszłości, tym bardziej uświadamia sobie, że również obecnie jej rodzina ma sekrety, o których nie chce rozmawiać. Jakie?


To właśnie między innymi te książki trafiły do laureatów naszego świątecznego konkursu. Obserwujcie naszą stronę oraz FB i wypatrujcie kolejnych okazji do zgarnięcia fajnych prezentów!Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl