Wtorek, 18 stycznia 2022. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wyszedł z więzienia i… okradł ojca

2021-03-02 17:11:05 (ost. akt: 2021-03-02 16:11:52)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Dość smutno przedstawia się historia pewnego 30-latka, który w 2019 roku opuścił mury zakładu karnego. Odbywał tam karę kilku lat pozbawienia wolności. Gdy wyszedł na wolność zaczął pracować w rodzinnej firmie należącej do ojca. Po pewnym czasie okazało się, że 30-latek wrócił na drogę przestępstwa.

30-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z wydziału mienia. Wcześniej zgłoszono na policję kradzież przedmiotów które znajdowały się w domu w którym wspólnie mieszkał 30-latek. Z zamkniętego pokoju należącego do ojca mężczyzna miał wynieść przedmioty takie jak laptop, telewizor. Ponadto z części mieszkalnej do której miał dostęp wyniósł sprzęt agd, oraz inne wartościowe przedmioty. W proceder ich spieniężania wciągnął również swoich znajomych. Mężczyźni usłyszeli już zarzut paserstwa, ponieważ wiedzieli, że rzeczy pochodzą z kradzieży.

Sam 30 latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem gdzie wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 30 tysięcy złotych. Dodatkowo mężczyzna działał w tzw. powrocie do przestępstwa. Teraz sąd zdecyduje o jego losie. Za kradzież z włamaniem może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w ElbląguCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB