środa, 4 sierpnia 2021. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Wybieramy najpopularniejszą OSP

2021-03-05 12:00:00 (ost. akt: 2021-03-06 16:44:40)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Marek Lewandowski

Strażacy ochotnicy to nasi lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. To właśnie OSP cieszą się wśród mieszkańców naszego powiatu wielkim zaufaniem. Dlatego jest nam miło, że możemy poinformować o rozpoczęciu plebiscyt na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną w powiecie elbląskim i województwie warmińsko-mazurskim.

Na Warmii i Mazurach jest około 500 jednostek ochotniczych straży pożarnych, W powiecie elbląskim jest ich prawie50. Prawie 200 z nich znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

To właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem. Dlaczego? Ponieważ nie tylko są pierwsi przy pożarach, ale i wypadkach, ratują życie ludzi i zwierząt także na wodzie, są obecni podczas akcji związanych z zagrożeniami chemicznymi i ekologicznymi. OSP działają także w zakresie sportu, edukacji i kultury. A tym samym integrują środowisko.

W naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają place zabaw dla dzieci, a także na przykład sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach, których w naszym regionie jest kilka.

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczynamy 5 marca. Plebiscyt zakończymy 22 kwietnia 2020 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Wybierzemy także najpopularniejszą w regionie Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz najpopularniejszej Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

RANKING POWIATOWY

DRUŻYNY KOBIECE

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE


Regulamin: kliknij tutaj

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ona #3062074 | 31.60.*.* 7 mar 2021 21:00

  Wstyd to z konia spać nie zawsze można wygrywać czasami trzeba porażkę przyjąć na klatę. Szanuj rywali kim kolwiek jesteś... Mam nadzieję że nie JRG 3 zwierzno

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Fff #3062046 | 83.25.*.* 7 mar 2021 09:36

   A gdzie jest Krzewsk? Czemu nie na pierwszym miejscu we wszystkich kategoriach ??? Wstyd haha

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)