Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Zapraszamy Zawodzian do Domu Sąsiedzkiego

2021-03-11 18:00:00 (ost. akt: 2021-03-11 14:15:54)

Autor zdjęcia: FB: Dom pod Cisem

ESWIP jest bardzo blisko związane z elbląską dzielnicą Zawodzie. Tam znajduje się Dom pod Cisem, w którym prowadzimy Centrum Integracji Społecznej, sklep społeczny i hostel. Z początkiem marca 2021 ruszyliśmy z działaniami w ramach projektu Aktywne Zawodzie — przekazuje stowarzyszenie.

Całemu przedsięwzięciu przyświeca idea partnerstwa dzielnicowego — zaprosimy do jego współtworzenia wszystkie podmioty i mieszkańców Zawodzia zainteresowanych działaniami na rzecz tego miejsca. Raz do roku będzie odbywać się konferencja dzielnicy w celu wspólnego badania jej potrzeb i zbierania pomysłów, które po przedyskutowaniu ich z lokalnym samorządem, przekuwać będziemy w działania.

Partnersko będziemy budować także relacje w Domu Sąsiedzkim. Razem z mieszkańcami zorganizujemy warsztaty — tak, by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Otworzymy przed nimi drzwi pracowni kreatywności – cyklu zajęć dla dzieci i rodzin. Zainicjujemy współpracę sąsiadów przy upiększaniu podwórek. Zaprosimy mieszkańców do współorganizacji cyklu wydarzeń, m.in. targów wymiany przedmiotów, tworzenia ogrodu społecznego, organizacji kina pod chmurką i pikników sąsiedzkich. Chcemy, by fanpage Domu Sąsiedzkiego pod Cisem pełnił przy tym rolę dzielnicowego portalu informacyjnego.

Członkowie partnerstwa i aktywni mieszkańcy, korzystając ze szkoleń, podniosą swoje umiejętności komunikacyjne i liderskie. Podczas otwartych spotkań będziemy dyskutować o ważnych sprawach związanych z dzielnicą, jakością życia w mieście oraz współpracą na wielu płaszczyznach.

Pierwsze zajęcia dla Zawodzian odbędą się 16 marca 2021. Szczegóły tutaj.

ESWIPKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. novak #3062400 | 37.7.*.* 11 mar 2021 19:33

    to przypomina konsultacje społeczne z przed kilku lat po których zapomnieliście o mieszkańcach Zawodzia .tak naprawdę to o co wam chodzi ???

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz