Wtorek, 30 listopada 2021. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Ostatni sezon Joanny Wagi w Starcie

2021-03-15 12:00:00 (ost. akt: 2021-03-15 11:34:12)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Ta wiadomość jest sporym zaskoczeniem. Niestety w przyszłym sezonie w barwach elbląskiego Startu, nie zobaczymy już 35-letniej Joanny Wagi, wieloletniej kapitan zespołu.Doświadczona rozgrywająca postanowiła przenieść się do Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Joanna Waga zanim trafiła do Elbląga, reprezentowała barwy Piotrcovii Piotrków Tryb, z którym to w sezonie 2009/2010 udało jej się zająć czwarte miejsce. W Starcie występuje od sezonu 2013/2014 i to właśnie z elbląską drużyną w 2017 roku wywalczyła, swój pierwszy, brązowy medal mistrzostw Polski. Niestety okazuje się, że obecny sezon jest jej ostatnim w barwach Startu.

— Jestem w Elblągu ósmy rok. Były momenty lepsze i gorsze. Obecny sezon, może nie układa się tak, jakbyśmy sobie życzyły, ale wierzę, że wszystko skończy się po naszej myśli. Na moją decyzję wpłynęły ambitne plany piotrkowskiego klubu i mam nadzieję, że na koniec przygody z piłką ręczną powalczę o medal — mówi Waga.

Rozgrywająca podpisała umowę z nowym-starym klubem na dwa lata.

Skoro już jesteśmy przy drużynie Startu, to w minionym tygodniu, w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Warszawie, odbyło się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski. Start trafił na obecnie najlepszą drużynę w kraju i obrońcę tego trofeum Zagłębie Lubin. Drugą parę tworzą Młyny Stoisław Koszalin — Perła Lublin. Mecze rozegrane zostaną 24 marca (środa) w Elblągu i Koszalinie. Zwycięzcy wystąpią w finale 5 maja.

Jerzy Kuczyński


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB