środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Młoda para z zarzutami znęcania się nad 2-latką

2021-04-01 13:28:43 (ost. akt: 2021-04-01 13:43:53)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: unsplash

W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu toczy się postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się nad 2-latką. Podejrzanymi są 20-letnia matka dziewczynki i jej 24-letni partner.

Sprawa dotyczy psychicznego i fizycznego znęcania się nad 2-letnią dziewczynkę.

Jak informuje prokuratura, o swoich przypuszczeniach policję poinformował ordynator jednego z oddziałów Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Na Izbę Przyjęść zgłosił się wraz z dziewczynką mężczyzna. Podczas badania stwierdzono u 2-latki obrażenia ciała i pojawiło się podejrzenie występowania u niej zespołu dziecka maltretowanego.

— W efekcie wykonanych przez funkcjonariuszy policji z Komedy Miejskiej Policji w Elblągu czynności procesowych doszło do uzyskania materiału dowodowego wskazującego na możliwość dokonania na szkodę dziecka przestępstwa psychicznego i fizycznego znęcania się nad nim. W związku z tym dokonano zatrzymania matki dziecka oraz jej partnera życiowego — przekazuje prokuratura.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dopuszczenia się popełnienia przez nich m.in. czynów kwalifikowanych z art. 207 paragraf 1 i paragraf 1a — znęcanie się, za których popełnienie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat.

— Ponadto Prokurator Rejonowy w Elblągu skierował do Sądu Rejonowego w Elblągu wnioski o zastosowanie wobec zatrzymanych osób najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, które zostały uwzględnione przez sąd — czytamy w opublikowanej informacji.

Aktualnie w sprawie realizowane są dalsze niezbędne czynności procesowe zmierzające do kompleksowego wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia.