Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

15 Plebiscyt Dziennika Elbląskiego na mecie

2021-04-06 16:00:00 (ost. akt: 2021-04-06 12:14:16)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Marek Lewandowski

PLEBISCYT\\\ Po raz piętnasty wybraliśmy najpopularniejszych sportowców Elbląga i regionu 2020 roku. Zaszczytne tytuły otrzyma złota dziesiątka, najlepszy klub sportowy i działacz roku. Wyniki poznamy już niebawem.

Redakcja Dziennika Elbląskiego już po raz piętnasty zorganizowała Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Elbląga i regionu. W tej edycji na liście nominowanych znalazło się 46 sportowców z Elbląga i okolic. Głosowanie za pomocą sms-ów ruszyło po koniec listopada i trwało do 31 marca. Kto znalazł się w pierwszej dziesiątce? Możemy uchylić rąbka tajemnicy: walka o zwycięstwo i o miejsce w gronie laureatów, miała pasjonujący finał i trwała do ostatnich minut głosowania. Tak jak przed rokiem, do końca nie wiadomo było, jak będzie wyglądała finałowa dziesiątka. Ostatecznie, już teraz możemy zdradzić, że w gronie laureatów są dwie przedstawicielki płci pięknej i ośmiu mężczyzn. Reprezentują oni sześć dyscyplin sportowych, wywodzą się z siedmiu klubów sportowych Elbląga i okolic. Czytelnicy wybrali też najpopularniejszy klub sportowy. Tutaj też trwała zacięta walka. Zwycięzca wygrał zaledwie czterema głosami nad drugim rywalem. Kapituła Dziennika Elbląskiego wybrała także Sportowego Działacza za 2020 rok. Jest nim prezes i zarazem sponsor strategiczny, jednego z elbląskich klubów.

Wyniki podamy dopiero w czerwcu podczas Gali Sportowej. Impreza, która miała się odbyć 10 kwietnia, w związku z obostrzeniami i zagrożeniami epidemicznymi została przeniesiona na termin późniejszy.

Jerzy Kuczyński


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB