Czwartek, 6 maja 2021. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Kolejna zawodniczka opuszcza Start Elbląg

2021-04-06 20:00:00 (ost. akt: 2021-04-06 12:39:34)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Superliga piłkarek ręcznych\\\ W przyszłym sezonie w zespole elbląskim nie zagra 23-letnia rozgrywająca Justyna Świerczek. To jedna z podstawowych zawodniczek elbląskiego klubu.

Justyna Świerczek do Startu Elbląg, trafiła z I ligowego MTS Kwidzyn w sezonie 2017/2018. Pod fachową ręką trenera Andrzeja Niewrzawy, w elbląskim klubie rozwinęła swoje umiejętności i obecnie należy do wyróżniających się zawodniczek na pozycji rozgrywającej w kraju. To zaowocowało powołaniem jej do kadry narodowej przez norweskiego trenera Arne Senstada na zbliżający się dwumecz eliminacyjny z Austrią do mistrzostw Świata 2021, które odbędą się w dniach od 2 do 19 grudnia w Hiszpanii. Świerczek przenosi się do Piotrcovii Piotrków Tryb. Już wcześniej z tym klubem związała się kapitan elbląskiego Startu, Joanna Waga, która również, reprezentować będzie barwy piotrkowskiego klubu. Obie elbląskie zawodniczki mają zastąpić Oktawię Płomińską i Darię Szynkaruk, które odchodzą do Perły Lublin. — Z nowym klubem podpisałam kontrakt na dwa lata — mówi Świerczek. — Zdecydowałam się na zmianę nowego klubu, bo bardzo potrzebowałam nowego impulsu w moim życiu. Myślę, że to dobry krok w rozwijaniu moich umiejętności — dodaje Z kolei trzecia z zawodniczek Alona Shupyk, przenosi się na Dolny Śląsk, gdzie reprezentować będzie barwy KPR Gminy Kobierzyce.

Kadra kobiet na eliminacje MŚ 2021 z Austrią. Mecze w dniach 16.04 w Maria Enzersdorf i 20.04 Marki pod Warszawą
Bramkarki: Weronika Gawlik (Perła Lublin), Monika Maliczkiewicz (Zagłębie Lubin), Marianna Płaczek (Nantes AH-Francja)
Rozgrywające: Kinga Achruk, Marta Gęga, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak (wszystkie Perła), Karolina Kochaniak, Patrycja Świerżewska (obie Zagłębie), Karolina Kudłacz - Gloc (SG BBM Bietigheim - Niemcy), Romana Roszak (Piotrcovia), Justyna Świerczek (Start)
Skrzydłowe: Marianna Górna (Zagłębie), Aneta Labuda (FSBF Besancon - Francja), Dagmara Nocuń (Perła), Oktawia Płomińska (Piotrcovia),
Kołowe: Joanna Drabik (Zagłębie), Joanna Szarawaga (Perła)

Jerzy Kuczyński


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB