środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

OSP Święty Gaj: bardzo dobrze się znamy

2021-04-12 20:00:00 (ost. akt: 2021-04-12 15:13:29)

Autor zdjęcia: nadesłane

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Święty Gaj liczy 23 członków. Powstała w 1996 roku, więc w tym roku będzie obchodzić ćwierćwiecze. Na co dzień druhowie bardzo dobrze się znają, co pomaga im w trakcie prowadzonych akcji.

Czym zajmują się strażacy z OSP Święty Gaj w codziennym życiu? — Stanowimy przede wszystkim zabezpieczenie lokalne naszej gminy — tłumaczy Marcin Szczepankiewicz, naczelnik OSP. — W sytuacjach wyjątkowych uczestniczymy również w akcjach na terenie powiatu. Najlepszym tego przykładem jest udział w usuwaniu skutków powodzi, która miała miejsce w 2019 roku. Wówczas nasi druhowie pomagali powodzianom w Pasłęku i Elblągu. W innych akcjach bardzo często współpracujemy z druhami z innych jednostek. Muszę przyznać, że każda akcja jest inna. W naszej pamięci nadal pozostaje jedna z naszych pierwszych interwencji z 1998 roku. Był to pożar obory w Mokajnach.

Jak zauważa Marcin Szczepankiewicz, w życiu prywatnym strażacy znają się bardzo dobrze. — Dzięki temu zdecydowanie lepiej współpracujemy w sytuacjach zagrożenia. Muszę również powiedzieć, że nasze sołectwo od początku istnienia jednostki zawsze chętnie z nami współpracowało i wzajemnie się uzupełnialiśmy w potrzebach naszej miejscowości.

Jak zauważa nasz rozmówca, w czasie pandemii druhowie nie pozostali bierni wobec potrzeb jakie ze sobą niosła. — W czasie pandemii braliśmy udział w dowożeniu seniorów do punktu szczepień. Jako jednostka zawsze byliśmy nastawieni na chęć niesienia pomocy, czego dowodem są nasze interwencje.

Strażacy wiedzą, jak ważny w każdej akcji jest dobry sprzęt. — Dzięki wsparciu wójta gminy Rychliki oraz Rady Gminy w najbliższym czasie zakupimy nowy samochód — zdradza naczelnik. I dodaje: Wiążą się z tym też nowe wydatki, dlatego założyliśmy zbiórkę na ten cel.

Karolina Król

***

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczynamy 5 marca. Plebiscyt zakończymy 22 kwietnia 2020 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.
Wybierzemy także najpopularniejszą w regionie Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz najpopularniejszej Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

RANKING POWIATOWY

DRUŻYNY KOBIECE

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

Regulamin: kliknij tutajKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Operator 112 #3064340 | 78.88.*.* 13 kwi 2021 09:54

    A taki jeden z Jasnej lubi pić browarki w remizie w Świętym Gaju. Takie akcje tam mają...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz