Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Rusza Szkoła z Gigantami. Zapisz dziecko na bezpłatne zajęcia

2021-04-19 20:00:00 (ost. akt: 2021-04-19 17:05:10)

Autor zdjęcia: Giganci Programowania

W lutym zakończyła się ósma edycja „Koduj z Gigantami”, a już niebawem po raz trzeci rozpoczyna się ogólnopolska akcja edukacyjna „Szkoła z Gigantami”. Dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat czeka mnóstwo ciekawych zajęć, prowadzonych przez najlepszych ekspertów w dziedzinie kodowania.

Akcja „Szkoła z Gigantami” ma potrwać od 10 do 21 maja.

Zajęcia edukacyjne, prowadzone przez najlepszych trenerów, kierowane są do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 7-19 lat.

Uczestnicy mogą bezpłatnie rejestrować się na warsztaty, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.szkolazgigantami.pl.

W ramach "Szkoły z Gigantami" uczestnicy mogą wziąć udział w czterech tematycznych webinarach.

„Programowanie w czterech wymiarach gamingu” to cykl bezpłatnych zajęć on-line z programowania, które prowadzone będą na kanale Youtube. Warsztaty kierowane są do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Webinary świetnie sprawdzą się w ramach urozmaicenia lekcji informatyki, ale też jako dodatkowe zajęcia pozaszkolne. Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych — dla uczestników do lat 11 oraz dla tych, którzy skończyli 12. rok życia.

Dla młodszych dzieci przygotowane zostały cztery spotkania tematyczne z zakresu różnych typów rozgrywek — klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royale. Starsza grupa stworzy tematyczne strony internetowe w językach HTML, CSS, JS.

Kolejne dwa nowe webinary to „Szkoła z Gigantami: Matematyczni Giganci — próbny test ósmoklasisty” (dwa razy po 100 minut) i „Szkoła z Gigantami: Próbny test maturalny” (dwa razy po 90 minut).

W trakcie webinarów uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki. Testy zostały przygotowane przez współpracującego z organizatorami egzaminatora CKE.

To jeszcze nie wszystko.

W ramach akcji „Szkoła z Gigantami” zorganizowany zostanie konkurs rankingowy z nagrodami dla szkół i nauczycieli.

Partnerem społecznym "Szkoły z Gigantami" są HAKERSI — ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji na www.szkolazgigantami.pl.

Dziennik Elbląski jest patronem akcji Szkoła z GigantamiKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB