Wtorek, 18 maja 2021. Imieniny Alicji, Edwina, Eryka

Elbląg z pomocą dla restauratorów

2021-04-21 14:00:00 (ost. akt: 2021-04-21 12:32:19)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Elbląski samorząd stara się pomagać restauratorom w czasie pandemii. Działania w ramach realizowanego Pakietu Pomocowego dla Przedsiębiorców spowodowały zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności. Zainicjowano również akcję #wspieramygastro, która spotkała się z dużym zainteresowaniem i odzewem. Kolejnym ważnym elementem było utworzenie, razem z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem, serwisu: elblagnawynos.pl.

Jest to strona dedykowana specjalnie dla restauratorów. Można tam zamieszczać oferty elbląskich restauracji. Korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne, choć wymaga od restauracji posiadania własnej strony internetowej. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży za pośrednictwem serwisu trafia do restauratorów. Warto zaznaczyć, że serwis elblagnawynos.pl został przygotowany na stałe, a nie tylko na okres pandemii, a koszty promocji zostaną pokryte z budżetu miasta.

Zaproponowana przez samorząd Elbląga forma pomocy pozwoli zmniejszyć negatywne skutki wprowadzonych ograniczeń dla branży gastronomicznej. Trzeba także pamiętać, że rynek jedzenia na dowóz i z odbiorem własnym będzie się systematycznie rozwijał, dlatego dla istnienia lokalnych, małych rodzinnych biznesów jakimi są restauracje, konieczne jest wsparcie organizacyjne i promocyjne ze strony władz.

Zapraszamy do korzystania z serwisu https://elblagnawynos.pl/.

UM Elbląg


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB