Niedziela, 16 maja 2021. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc [ZDJĘCIA]

2021-05-04 18:00:00 (ost. akt: 2021-05-04 12:01:33)
Strażacy ochotnicy z Gronowa Elbląskiego zorganizowali zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt

Strażacy ochotnicy z Gronowa Elbląskiego zorganizowali zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt

Autor zdjęcia: OSP Gronowo Elbląskie

Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych większości z nas kojarzy się głównie z ratowaniem życia, zdrowia i mienia w sytuacjach zagrożenia. OSP stanowią wsparcie dla jednostek Państwowych Straży Pożarnych, ale wyjazdy na akcje to nie wszystko.

Jednostka OSP z Gronowa Elbląskiego od kilku lat działa na rzecz lokalnego społeczeństwa organizując różnego rodzaju spotkania oraz pozyskując pieniądze na zakup sprzętów, dzięki którym mogą szkolić mieszkańców gminy.

– Niestety czasy pandemii i związanych z nią obostrzeń dają nam wybór – albo tylko bycie w pogotowiu na wypadek syreny, albo szukanie alternatywy dla innych działań społecznych. Wybraliśmy tę drugą opcję. Każdy z nas czuje potrzebę robienia czegoś, by żyć normalnie w obecnych czasach – mówią strażacy ochotnicy z Gronowa Elbląskiego.

– I tak na początku kwietnia, przeglądając bieżące artykuły, trafiliśmy na apel elbląskiego schroniska. Okazało się, że w schronisku brakuje kołder, poduszek, ręczników itp. Zaczyna brakować również karmy. To był impuls. Szybko odpowiedzieliśmy sobie na pytanie "działamy?" i zaczęliśmy przygotowania – wspomina Anna.

I relacjonuje: – Ogłosiliśmy zbiórkę na fanpage OSP, rozwiesiliśmy plakaty i czekaliśmy na efekt. Ten chyba przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. W ciągu dwóch tygodni zebraliśmy ogromną ilość rzeczy, na które schronisko zgłaszało zapotrzebowanie. Ruszyła również zbiórka pieniędzy – zarówno internetowa, jak i ta tradycyjna do skarbonek. Łącznie zebraliśmy 1400 zł. Środki te przeznaczyliśmy na zakup karmy oraz mięsa dla psów i kotów. Łącznie ponad 200 kg karmy suchej i mokrej oraz około 30 kg świeżego mięsa.


– Kolejny raz przekonaliśmy się, że jako jednostka OSP możemy liczyć na wsparcie lokalnych władz, sołectw i naszej społeczności. Akcje takie jak
te pokazują nam, że potrafimy się zjednoczyć i zrobić coś razem. Czekamy tylko na poluzowanie obostrzeń, bo w zanadrzu mamy już kilka pomysłów na ciekawe spotkania z naszymi mieszkańcami – przekazują ochotnicy z Gronowa Elbląskiego.

I dodają: – Akcja trwała od 12 do 23 kwietnia. To były intensywne dni. Całość oficjalnie zakończyliśmy 1 maja odwiedzinami w elbląskim oddziale OTOZ Animals. Mamy nadzieję, że to, co zebraliśmy choć na chwilę wspomoże schronisko i zwierzęta przebywające pod jego opieką.

źródło: OSP Gronowo Elbląskie


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB