Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Jak wygląda amfiteatr? [ZDJĘCIA]

2021-05-10 14:00:00 (ost. akt: 2021-05-10 10:16:21)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

— Park Dolinka będzie wizytówką naszego miasta — mówił w grudniu 2020 roku Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. Postanowiliśmy zajrzeć na plac budowy i przekonać się jak przebiegają prace.


Przypomnijmy: projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i cały teren około 9 hektarów został przeznaczony do rewitalizacji i renowacji, by powstał na nim park z prawdziwego zdarzenia pod nazwą, która już funkcjonuje, czyli „Dolinka”. — Cały projekt opiewa na kwotę blisko 13 milionów złotych, z czego 68 procent to pieniądze z Unii Europejskiej. Pozostała kwota to środki wygospodarowane z budżetu miasta — informował wówczas prezydent miasta.

W październiku 2020 roku miasto podpisało umowę z wykonawcą, do którego należy między innymi wyremontowanie amfiteatru. W ramach tego zadania wyremontowany zostanie amfiteatr o średnicy około 10 metrów. Całość zyska nowe oświetlenie, wyremontowane zostaną istniejące schody, jeżeli chodzi o zieleń — pojawią się nowe nasadzenia. Na widowni w odnowionym amfiteatrze znajdzie się miejsce dla 253 osób, a nad Kumielą powstaną dwie plaże. Nowe ścieżki pieszo—rowerowe mają liczyć w sumie 5 kilometrów.

Na terenie parku znajdzie się miejsce dla 11 urządzeń przeznaczonych do zabawy dla dzieci w wieku 0-3 lata, 9 urządzeń dla maluchów w wieku 3-5 lat i urządzenia dla dzieci, które skończyły 5. rok życia. Wśród urządzeń znajdą się zjeżdżalnie, trampoliny, bujaki itp., a część z nich nawiązywać będzie swoim wyglądem do historii Elbląga.

W parku pojawią się też hamaki, leżaki, stoły piknikowe, grille, stoły do ping-ponga i szachów, strefa street workingu, podesty do tańca, a w strefie seniora urządzenia poprawiające sprawność fizyczną.

W grudniu 2020 roku podpisano umowę z firmą, która dostarczyć ma wyposażenie stref rekreacyjnych. Na 9 hektarach ustawionych zostanie około 160 różnego rodzaju urządzeń, a wśród nich między innymi zestawy wspinaczkowe, hamaki, zjeżdżalnie, stoły piknikowe i grille.

— Każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od dzieci, a skończywszy na seniorach. Myślę, że po modernizacji ten park będzie wizytówką miasta — przyznawał wówczas Witold Wróblewski.

Jak sytuacja tej inwestycji wygląda teraz? — W parku Dolinka prace przebiegają zgodnie z harmonogramem — informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta. — Aktualnie kontynuowane są prace związane z przebudową amfiteatru, ścieżek i instalacji elektrycznych.

Karolina Król


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3066263 | 82.160.*.* 11 maj 2021 21:59

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

    ! - + odpowiedz na ten komentarz