Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Janusz Nowak w sobotę spotka się z mieszkańcami w Bażantarni

2021-05-12 11:36:18 (ost. akt: 2021-05-12 18:50:39)
Petycję przeciwko planowanej inwestycji podpisało już prawie 3000 osób

Petycję przeciwko planowanej inwestycji podpisało już prawie 3000 osób

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Przeciwnicy inwestycji dotyczącej budowy ulicy Wschodniej spotkali się dziś z wiceprezydentem Elbląga Januszem Nowakiem. „Nie dla Obwodnicy Wschodniej przez Bażantarnię” zachęcają do podpisywania petycji, a Janusz Nowak zapewnia, że w sobotę spotka się z mieszkańcami.

Słyszymy głosy, że po co petycja, po co to zbieranie głosów, to nic nie da... Tych wszystkich i pozostałych, którzy wierzą w moc sprawczą zwykłych obywateli pragniemy poinformować, że dostaliśmy zaproszenie — jako grupa reprezentująca mieszkańców — na spotkanie z panem Prezydentem Januszem Nowakiem — przekazała dziś grupa „Nie dla Obwodnicy Wschodniej przez Bażantarnię” poprzez media społecznościowe.

Spotkanie planowane jest na dziś na godzinę 16.

— Dziś spotykamy się tylko my, ale mamy zapewnienie (bo na tym nam ogromnie zależało), że jest to pierwsze z serii spotkań na ten temat, kolejne będą odbywały się z towarzyszeniem mediów/radnych/mieszkańców — informują przeciwnicy inwestycji.

I dodają: — Trzymajcie dziś za nas kciuki, jesteśmy zwarci i gotowi i zdamy wam szczegółową relację. Idziemy tam nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla tych ponad 3000 osób które podpisały petycję. I przypominamy, że cały czas można ją podpisywać.


A w miniony weekend odbył się w Bażantarni piknik, podczas którego podpisać można było wspomnianą petycję.

AKTUALIZACJA

Dzisiejsze spotkanie wiceprezydenta Janusza Nowaka z mieszkańcami Elbląga zrzeszonymi w grupie pod nazwą „Nie dla Obwodnicy Wschodniej przez Bażantarnię” odbyło się o 16 w Ratuszu Staromiejskim.

— Szliśmy na to spotkanie bez złudzeń. Nie spodziewaliśmy się, że ono cokolwiek rozwiąże, z resztą chyba nie taki miało cel — mieliśmy nawzajem poznać swoje stanowiska. My przedstawiliśmy swoje postulaty i swoje sprzeciwy. Pan prezydent doskonale sobie zdaje sprawę ze skali tego sprzeciwu, ale nie otrzymaliśmy zapewnienia, że drugi etap nie powstanie. Z drugiej strony usłyszeliśmy, że skoro jest sprzeciw, to najprawdopodobniej, ale to tylko nasze odczucie, ten drugi etap na pewno nie będzie realizowany w takiej postaci. Dopóki jednak nie mamy tego na piśmie, nie mamy zapewnień z Urzędu, że projekt drugiego etapu będzie wyglądał inaczej, to cały czas piłka jest w grze — mówiła po spotkaniu Beata Branicka.

Natomiast Janusz Nowak powiedział: — Bardzo dobrze, że to spotkanie się odbyło. Do tej pory byliśmy przekonani, że oba etapy ulicy Wschodniej nie budzą kontrowersji wśród mieszkańców, bo mieliśmy pozytywną decyzję środowiskową, poprzedzoną konsultacjami, tyle tylko, że było to robione kilka lat temu. Dziś okazuje się, że jednak jest sprzeciw społeczny głównie jeśli chodzi o etap drugi budowy ulicy Wschodniej i dlatego spotykamy się z mieszkańcami. Dziś po raz pierwszy, ale tak jak dzisiaj zadeklarowałem, w najbliższą sobotę będę rozmawiał z mieszkańcami, którzy przyjdą do Bażantarni. Nie będę przekonywał co do konieczności budowy drugiego etapu w tym śladzie, który jest zaproponowany, tylko co do konieczności odciążenia ulicy Bema. Pierwszy etap, z tego, co widzę, nie budzi większych kontrowersji, natomiast co do drugiego — musimy przeprowadzić naprawdę szerokie konsultacje i zanim podejmiemy decyzję, wsłuchać się w głos mieszkańców.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pozdrawiam #3066323 | 5.173.*.* 12 maj 2021 14:52

    Tak jak na zdjęciu jest ok mija Górę Chrobrego wiaty daleko czego się czepiacie?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Monika #3066313 | 82.160.*.* 12 maj 2021 11:57

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

    ! - + odpowiedz na ten komentarz