Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Sport i rekreacja na świeżym powietrzu

2021-05-12 18:00:00 (ost. akt: 2021-05-12 12:36:40)
Tor Wrotkarski Kalbar wraz z kortami tenisowymi i kompleksem boisk wielofunkcyjnych jest czynny codziennie

Tor Wrotkarski Kalbar wraz z kortami tenisowymi i kompleksem boisk wielofunkcyjnych jest czynny codziennie

Autor zdjęcia: MOSiR Elbląg

W końcu doczekaliśmy się pięknej pogody, słoneczna aura sprawiła, że zapełniły się boiska wewnątrz, jak i sam tor wrotkarski Kalbar. Rzesze amatorów rekreacji na świeżym powietrzu ruszyły pograć m.in. w koszykówkę, tenisa czy też sprawdzić swoje umiejętności na rolkach i hulajnogach.

Tor Wrotkarski Kalbar wraz z kortami tenisowymi i kompleksem boisk wielofunkcyjnych jest czynny codziennie. Z obiektu korzystają zarówno mieszkańcy, jak i uczniowie z elbląskich szkół oraz zawodnicy z klubów zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie MOSiR.

Tor Kalbar jest czynny od poniedziałku do piątku:
9.00 – 14.45 – wejścia indywidualne dla mieszkańców
15.00 – 16.45 – zajęcia dla zawodników z elbląskich klubów
17.00– 19.50 – wejścia indywidualne dla mieszkańców (bez podziału na sesje)

Tor wrotkarski w dni powszednie może być niedostępnym w godzinach porannych (do godz. 11.20), jeśli w tym czasie odbywać się będą zajęcia dla uczniów w ramach powszechnej nauki jazdy na rolkach. Można wówczas korzystać z boisk wielofunkcyjnych i kortów tenisowych.

W sobotę, niedzielę i w święta Tor Kalbar jest otwarty dla mieszkańców od godz. 9.00 do 19.50.

Korzystanie z toru wrotkarskiego oraz boisk wielofunkcyjnych jest bezpłatne. Nie ma możliwości dokonania wcześniejszych rezerwacji. W związku z ograniczeniem liczby osób, które mogą przebywać na terenie obiektów (maksymalnie po 50 osób na każde z boisk i 50 osób na tor wrotkarski), nadal liczy się kolejność przyjścia.

Korty tenisowe

Korzystanie z kortów tenisowych jest odpłatne, a wejście możliwe jest jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu pod nr telefonu: 537 443 376. Opłaty za korzystanie z kortów pobierane są zgodnie z cennikiem, który znajduje się na stronie MOSiR. Korty tenisowe dostępne będą codziennie od godz. 9 do 19.50.

Zasady bezpieczeństwa

W trakcie korzystania z otwartych obiektów sportowych obowiązują specjalne zasady bezpieczeństwa tj. zachowanie dystansu społecznego, ograniczona liczba osób (maksymalnie po 50 osób na każde boisko i na tor), dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu, obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki – w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy i przed jego opuszczeniem, natomiast podczas uprawiania sportu nie ma obowiązku zakrywania twarzy.

Zapraszamy na Tor Kalbar i jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

MOSiRKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB