Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Każdy może zostać filmowcem

2021-05-13 19:00:00 (ost. akt: 2021-05-13 15:53:55)

Autor zdjęcia: Kino Światowid

W dniach 11-14.05.2021 roku w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty na Saperów we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbywają się warsztaty filmowe w ramach projektu „Każdy może poznać tajniki filmu i zostać filmowcem”.

Projekt realizowany jest przez Studio Filmowe EGoFILM Ewelina Gordziejuk w ramach programu Kultura Dostępna realizowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Głównym prowadzącym warsztaty jest współpracujący od wielu lat z Kinem Światowid Eugeniusz Gordziejuk - autor projektu i Szef Produkcji Studia Filmowego EGoFilm Ewelina Gordziejuk w Warszawie. Nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej - Nagrodą PISF za edukację młodego widza, odznaczony odznaką honorową przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury Polskiej” oraz medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Warsztaty składają się z czterodniowych zajęć, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się ze sposobami tworzenia filmów animowanych. Po teoretycznym wprowadzeniu realizują swój własny film animowany w wybranej technice.
Zajęcia prowadzone są w dogodnych dla uczestników godzinach, w wymiarze około dwóch, trzech godzin dziennie. Ostatniego dnia zajęć odbędzie się uroczysta premiera zrealizowanych przez uczestników warsztatów, wręczenie okolicznościowych dyplomów i podsumowanie przebiegu projektu.

Kino ŚwiatowidKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB