Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Próbował uprowadzić 11-latkę

2021-05-13 18:42:40 (ost. akt: 2021-05-13 18:56:47)
Pomorska policja poszukuje niebezpiecznego 40-latka

Pomorska policja poszukuje niebezpiecznego 40-latka

Autor zdjęcia: KWP Gdańsk

Pomorska policja poszukuje niebezpiecznego 40-latka. Mężczyzna podejrzany jest o napad na 11-letnią dziewczynkę w gminie Cedry Wielkie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na nieletnią na terenie powiatu gdańskiego w środę po południu.

Mężczyzna miał ją zaatakować, na szczęście udało się jej uciec — mówił serwisowi TVN24 podinsp. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

I relacjonował: — Funkcjonariusze przeglądali i zabezpieczali zapisy z kamer monitoringów, na jednym z nich znaleźli samochód, którym najprawdopodobniej poruszał się podejrzewany około 40-letni mężczyzna o ciemnych, krótkich włosach. Oficer dyżurny zdecydował o wojewódzkich działaniach blokadowych, do których zaangażowano policjantów wszystkich pionów. Policjanci ustalili już tożsamość poszukiwanego mężczyzny. Kilkudziesięciu policjantów sprawdza nadal wytypowane obszary. W poszukiwaniach biorą również udział policjanci z psami tropiącymi oraz policyjny śmigłowiec, który sprawdza teren.

Według relacji świadków 40-latek ma na sobie spodnie typu moro i podkoszulkę. Jego lewa ręka jest owinięta bandażem. Mężczyzna ma krępą budowę ciała i ciemne krótkie włosy.

— Zwracamy się do osób, które znają tego mężczyznę, mają wiedzę na temat tego zdarzenia lub mają informacje na temat jego miejsca pobytu o kontakt z policjantami. Z naszej strony zapewniamy anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie przez nas sprawdzona — powiedział TVN 24 podinsp. Stęplewski.

Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę ze zdjęcia i ma informacje o miejscu jego pobytu, proszony jest o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112.

Polsat News podaje z kolei, że według nieoficjalnych informacji mężczyzna wcześniej napadł na dorosłą kobietę w Malborku. Zaatakowana, broniąc się, miała zranić mężczyznę w rękę.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB