Kina niebawem się otwierają. Co zobaczymy w Światowidzie?

2021-05-14 18:00:00(ost. akt: 2021-05-14 11:09:07)
Nowości na dużym ekranie będziemy mogli oglądać już od 21 maja

Nowości na dużym ekranie będziemy mogli oglądać już od 21 maja

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Mamy dobre wieści dla wszystkich kinomaniaków. Jeszcze nie w ten, ale już w następny weekend będziecie mogli obejrzeć emocjonujące nowości na dużym ekranie. Sprawdzamy repertuar kina Światowid.
CO W DUSZY GRA
21.05 - 03.06

Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
"Co w duszy gra"


Co sprawia, że ty to jesteś TY? Zapraszamy na premierę nowego filmu Pixar Animation Studios „Co w duszy gra”. Joe Gardner, nauczyciel muzyki w szkole, dostaje życiową szansę, aby zagrać w najlepszym jazzowym klubie w mieście. Ale jeden nieostrożny krok sprawia, że prosto z nowojorskiej ulicy dostaje się w Przedświaty - niezwykłe miejsce, gdzie nowe dusze, zanim zejdą na Ziemię, otrzymują osobowość, dziwactwa i pasje. Zdeterminowany, żeby odzyskać swoje życie, Joe zaprzyjaźnia się z młodą duszą – 22, która nie rozumie, dlaczego doświadczenie bycia człowiekiem jest aż tak pociągające. Podczas gdy Joe stara się przekonać 22, że życie jest wspaniałe, sam znajduje odpowiedzi na najważniejsze pytania.

OJCIEC
21.05 - 03.06

Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
"Ojciec"


Od 21 maja do 3 czerwca Kino Światowid zaprasza na film "Ojciec". To przejmujący obraz o przemijaniu i miłości. Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w tym filmie otrzymał sir Anthony Hopkins. Laureatka Oscara, Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins, laureat Oscara). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anna widzi jak ojciec powoli gaśnie. Film wspaniale pokazuje relacje ojca i córki, jest pełen refleksji nad kruchością ludzkiego życia.

WOLKA
21.05 - 10.06

Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
"Wolka"


Od 21 maja do 10 czerwca Kino Światowid zaprasza na film "Wolka". To film o silnej, bezkompromisowej kobiecie. W tle islandzka intryga, utrzymana w klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów. Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.

PSY I KOTY 3: ŁAPA W ŁAPĘ
28.05 – 10.06

Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
"Psy i koty 3: Łapa w łapę"


Od 28 maja do 10 czerwca Kino Światowid zaprasza na projekcje przygodowej animacji dla całej rodziny - "Psy i koty 3: Łapa w łapę".
Mija 10 lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony, opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w przypadku sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych. Przejmuje kontrolę nad częstotliwościami, słyszanymi tylko przez zwierzęta, doprowadzając do konfliktu. Globalna wojna między psami a kotami ZNOWU WYBUCHA. Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym, dobrym zwierzęcym instynktom w celu przywrócenia powszechnego porządku i pokoju między dwoma gatunkami.

KRUDOWIE 2: NOWA ERA
28.05 – 10.06

Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
"Krudowie 2: Nowa era"


Od 28 maja do 10 czerwca Kino Światowid zaprasza na kontynuację familijnego hitu o prehistorycznej rodzince Krudów - "Krudowie 2: Nowa era". Krudowie potrzebują nowego miejsca do życia. Tak więc pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane… z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina: Bettermanowie. Bettermanowie (z naciskiem na „better”) - ze swoim wyszukanym domkiem na drzewie, niesamowitymi wynalazkami i nawadnianymi hektarami upraw smacznych owoców - znajdują się kilka stopni powyżej Krudów na drabinie ewolucyjnej. Kiedy przyjmują Krudów jako pierwszych gości na świecie, wkrótce narastają napięcia między rodziną jaskiniową a rodziną współczesną. Gdy szanse na dobre relacje wydają się stracone, nowe zagrożenie popchnie obie rodziny do wyjścia poza ów bezpieczny mur i zmusi do zaakceptowania różnic i stworzenia wspólnej przyszłości.


MINARI
29.05 – 30.05

Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
"Minari"


29 i 30 maja Kino Światowid zaprasza przedpremierowe pokazy rewelacji tegorocznych Oskarów - "Minari". Za rolę w tym filmie Yuh-jung Youn otrzymała Nagrodę Akademii Filmowej w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję. Zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

CRUELLA
29.05 – 10.06

Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
"Cruella"


Od 29 maja do 10 czerwca Kino Światowid zaprasza na film "Cruella". To opowieść o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon.W tej roli na ekranie zobaczymy zdobywczynię Oscara Emma Stone. Zdobywczyni Oscara Emma Stone („La La Land”) w roli tytułowej „Cruelli”. Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja „Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson („Howards End”, „Rozważna i romantyczna”). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.