Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Policja o hulajnogach elektrycznych

2021-05-14 13:00:00 (ost. akt: 2021-05-14 11:09:00)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Pomimo nadal trwającej pandemii policjanci, każdego dnia spotykają się z dziećmi w przedszkolach, szkołach, a nawet w ich domach prowadząc lekcje on-line. Takie zajęcia prowadzili także funkcjonariusze z Młynar. Poruszali ważne aspekty związane bezpieczeństwem w ruchu drogowym i zmianami prawnymi w kwestii hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego.

Policjanci z Młynar prowadzili wczoraj (13.05.2021 r.) lekcje on-line z dziećmi. Głównym tematem była nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (UD51), które regulują status prawny urządzeń napędzanych elektrycznie oraz urządzeń napędzanych siłą mięśni, które przeznaczone są do poruszania się po drogach publicznych. Zmiany wprowadzają pierwszeństwo pieszego w stosunku do kierującego hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego (UTO) poruszającego się po części infrastruktury przeznaczonej dla ruchu pieszych. Kierujący tymi pojazdami będą zobowiązani do ustępowania pierwszeństwa pieszym i nieutrudniania im ruchu.

Budowanie świadomości i wyrabianie właściwych nawyków jest tak ważne i to już od najmłodszych lat. W związku z tym policjanci z Elbląga dbają o edukację w tym zakresie na każdym etapie nauczania szkolnego. Omawiają z dziećmi i młodzieżą przepisy ruchu drogowego dot. pieszych, pasażerów pojazdu czy też rowerzystów. Wskazują jak bezpiecznie zachować się na drodze w różnych sytuacjach życiowych.

Ponadto funkcjonariusze pomagają nauczycielom w przygotowaniu dzieci do egzaminu na kartę rowerową. Zajęcia z uwagi na trwającą pandemię w dalszym ciągu organizowane są on-line.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP ElblągKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB