Jerzy Wilk nie żyje

2021-05-16 16:12:36(ost. akt: 2021-05-16 16:29:55)

Autor zdjęcia: fot. archiw. UM Elbląg

Jak poinformował Robert Gontarz na swoim profilu na facebooku, dziś (16.05) zmarł Jerzy Wilk, poseł okręgu elbląskiego.
„Mój cel – to Elbląg przyjazny, otwarty na inwestorów i mieszkańców, nowoczesny i wspierający rodziny, zarządzany sprawnie i uczciwie” – czytamy na stronie Jerzego Wilka.

Jerzy Wilk urodził się 15 marca 1955 roku w Elblągu. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie. Wykształcenie ekonomiczne, studia ukończone z wyróżnieniem na kierunku zarządzanie i marketing. Z zawodu ekonomista, przedsiębiorca z zamiłowania społecznik i samorządowiec. Żona Teresa, dwoje dorosłych dzieci /bliźniaków/ Marta i Tomasz.

Człowiek stanowczy, odpowiedzialny i wierny swoim przekonaniom. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach patriotycznych, w której zasada „Bóg, Honor i Ojczyzna” były wyznawane przez kolejne pokolenia. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zaangażował się w budowanie struktur i działalność NSZZ „Solidarność”, następnie współtworzył Komitet Obywatelski w Elblągu, był członkiem Porozumienia Centrum a następnie Prawa i Sprawiedliwość.

Znana jest szeroko jego wrażliwość i solidaryzm społeczny oraz chęć niesienia pomocy ludziom potrzebującym. Dzięki ciężkiej pracy i olbrzymiej wiedzy samorządowej już sześciokrotnie wybierany był przez Elblążan do Rady Miejskiej. W obecnej kadencji ponownie wybrany został Przewodniczącym Rady Miejskiej. W pracy radnego cieszy się dużym zaufaniem, składa największą ilość interpelacji w ważnych dla miasta sprawach.

Posiada doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami ludzi. Przez 23 lata zarządzał Elbląską Spółdzielnią Niewidomych „ELSIN”. W tym zakładzie zatrudnienie znalazło blisko stu najbardziej poszkodowanych inwalidów – niewidomych, psychicznie chorych i umysłowo upośledzonych, głuchoniemych oraz ze schorzeniami ruchu. Współpraca z osobami niepełnosprawnymi pozwoliła mu lepiej zrozumieć, co to ból, cierpienie, niedostatek czy wykluczenie społeczne. Za swoja pracę zawodową w 2002 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie ,,Lider przedsiębiorczości”, a w 2006 roku prowadzony przez niego „ELSIN” wygrał w konkursie regionalnym ,,Lodołamacze 2006″ dla najlepszego zakładu pracy chronionej.

W 2013 został kandydatem Prawa i Sprawiedliwość na prezydenta Elbląga w przedterminowych wyborach. W pierwszej turze uzyskał 11 282 głosy (31,79%), co dało mu pierwsze miejsce spośród 10 kandydatów. W drugiej turze wyborów uzyskał wynik 17 266 głosów (51,74%) i pokonał kandydatkę Platformy Obywatelskiej. Przez półtora roku pełnił funkcję Prezydenta Elbląga. W tym czasie wprowadził wiele rozwiązań korzystnych dla miasta i zrealizował kilka ważnych inwestycji. Jest zwolennikiem budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, wprowadzenia odpraw fitosanitarnych w Elbląskim Porcie oraz przeniesienia Urzędu Marszałkowskiego z Olsztyna do Elbląga. Jego zdaniem tylko takie działania mogę pobudzić region elbląski gospodarczo i ekonomicznie.

W 1998 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w zakresie pomocy społecznej i zwalczania bezrobocia. W 2001 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

- Jerzy Wilk był dla mnie zawsze wielkim autorytetem i człowiekiem o wielkim sercu. Sprawy zwykłego człowieka były dla niego na pierwszym miejscu - napisał na swoim profilu na facebooku elbląski radny Rafał Traks.

żródło: www.jerzywilk.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Midland Credit Home #3074475 | 89.41.*.* 3 wrz 2021 15:53

    Uwaga: Jesteśmy bezpośrednimi pożyczkodawcami i uczestniczymy w 100% w projekcie międzynarodowym Finansowanie i obecnie poszukujemy osób ubiegających się o pożyczkę, Pośredników pożyczkowych oraz projekty międzynarodowe do finansowania. WIĘCEJ PYTAŃ SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ZA POMOCĄ E-MAILA: creditmidland@gmail.com Whats App: +48732104284

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Susan Benson #3066825 | 185.232.*.* 21 maj 2021 02:44

    Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? Jeśli tak, to polecę Ci kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - Przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji - masz 99,9% szans na uzyskanie pożyczki * Elastyczna spłata - musisz wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam swoją prośbę o pożyczkę przez E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp / Telegram: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym przekonaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

    odpowiedz na ten komentarz