Czwartek, 5 sierpnia 2021. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Po Elblągu biegał... łoś

2021-05-24 13:01:33 (ost. akt: 2021-05-24 13:46:16)

Autor zdjęcia: Ośrodek Jelonki/facebook.com

W niedzielny poranek spacer po elbląskich ulicach urządził sobie łoś. Rocznym samcem szybko zajął się weterynarz i pracownicy Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.

- W niedzielę rano zadzwonił do nas weterynarz z pytaniem, czy pomożemy odłowić biegającego po Elblągu łosia - czytamy post zamieszczony na facebooku przez Ośrodek w Jelonkach. - Pojechaliśmy od razu na podaną ulicę w centrum Elbląga. Faktycznie, ulicami miasta przechadzał się roczny samiec łosia.

Reakcja zgromadzonych była natychmiastowa. Gdy zwierzę udało się zapędzić na w miarę bezpieczną i spokojną ulicę, doktor strzelił do niego środkiem usypiającym. Po chwili zwierzę zasnęło i dzięki szybkiej pomocy Straży Pożarnej i policji udało się go bezpiecznie załadować na przyczepę.

- Po szybkim załadunku ruszyliśmy pod eskortą Straży Pożarnej i policji w kierunku pobliskiego lasu - informuje Anna Kamińska z Ośrodka. - Musieliśmy działać szybko i sprawnie, żeby zwierze nie wybudziło się podczas transportu. Gdy dojechaliśmy na miejsce z dala od miasta, sprawnie rozładowaliśmy samca, układającgo bezpiecznie na trawie. Poczekaliśmy jeszcze kilka minut, żeby łoś bezpiecznie się wybudził. Gdy środki usypiające przestały działać, zwierzę wstało i spokojnie poszło w las.

K


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #3067122 | 194.110.*.* 25 maj 2021 00:49

  Witam i witam w Spotcap Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Przyznaję, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Natychmiast otrzymaj odpowiedź Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Magda #3067035 24 maj 2021 14:22

   "Bydlaki, jak możecie, przecież to człowiek wszedł na łosia teren! Ma większe prawo być w Elblągu niż ludzie!" Takimi właśnie słowami obrońcy praw zwierząt bronili dzików w Olsztynie. W sumie i tak mamy szczęście, w innej części świata biegałby po Olsztynie i Elblągu pantery, niedźwiedzie i słonie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz