Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Sezon golfowy rozpoczęty. Krzysztof Sosnowski odnosi kolejne sukcesy

2021-05-24 20:00:00 (ost. akt: 2021-05-24 13:38:27)
Krzysztof Sosnowski ze swoim trenerem Wacławem Laszkiewiczem

Krzysztof Sosnowski ze swoim trenerem Wacławem Laszkiewiczem

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Pasłęczanin, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu i zapalony golfista Krzysztof Sosnowski ma na swoim koncie kolejny sukces. Jak sam przyznaje, sezon golfowy rozpoczął ze zdwojoną siłą. Codzienne treningi odniosły efekt.

Krzysztof Sosnowski, junior kadry narodowej, poprzeczkę w tym sezonie postawił sobie bardzo wysoko. Codzienne treningi, wyjazdy szkoleniowe z trenerem PGA Wacławem Laszkiewiczem, zgrupowania i turnieje przyniosły efekt i wynoszą pasłęckiego golfistę na czołowe miejsca w rankingach.

Liczba zaplanowanych do końca sezonu, czyli do listopada, turniejów wynosi równe 60.

W weekend 7-9 maja odbyła się 14. edycja Mistrzostw Regionów Polski, a rywalizacja zaliczana do rankingu WAGR (The World Amateur Golf Rankings — przyp. red.) przebiegała równolegle w czterech różnych zakątkach kraju.
Bardzo dobra trzydniowa gra zapewniła Krzysztofowi Sosnowskiemu drugie miejsce, a w Sobieniach Królewskich na turnieju 2021 Przysiep Open golfista w swojej kategorii zajął trzecią pozycję.

— Na bardzo trudnym polu Mazury Golf w Naterkach odbyły się czterodniowe Mistrzostwa Polski Match Play dorosłych i juniorów, które zgromadziły łącznie 137 uczestników. Przyszło nam rywalizować w zimnej i wietrznej pogodzie. Na szczęście wbrew prognozom, podczas niedzielnego finału nie padało, co ułatwiło graczom sprawną rywalizację. Choć przez cały dzień mocno wiało, pokazywało się słońce — relacjonuje Krzysztof Sosnowski.

Pierwsze dwa dni zawodów uplasowały pasłęczanina w Stroke Play Brutto na pierwszej pozycji z wynikiem + 7. Ten wynik zakwalifikował go do półfinału. Krzysztof Sosnowski pokazał swoją moc, triumfując najpierw nad Janem Branickim (Kalinowe Pola GC) 4:3, a dalej nad Mikołajem Pułą (Toya G&CC) 4:2.

Podczas niedzielnego finału przeciwnikiem Krzysztofa Sosnowskiego był Patrick Domenico Fassero Gamba.

— 18 dołków nie wystarczyło do rozstrzygnięcia. Po niezwykle ciekawym meczu, w którym szala zwycięstwa często zmieniała strony, ostatni — 18 dołek zakończyliśmy remisem. Potrzebna była dogrywka — opowiada pasłęczanin.

W dogrywce triumfował urodzony i wychowany w Turynie Patrick, ale obaj młodzieńcy zgodnie przyznali, że mecz był naprawdę ciekawy, a rywalizacja niezwykle ciekawa. Dla Krzysztofa zakończyła się srebrem i tytułem Wicemistrza Polski Juniorów.

Krzysztof Sosnowski: Golf uczy pokory i tak naprawdę do samego końca nie wiadomo, kto wygra
Fot. archiwum prywatne
Krzysztof Sosnowski: Golf uczy pokory i tak naprawdę do samego końca nie wiadomo, kto wygra


— Podczas dogrywki zwyczajnie zabrakło szczęścia. Piłka niefortunnie upadła obok drzewa i nie było możliwości, aby ją wybić bezpośrednio na green. Golf uczy pokory i tak naprawdę do samego końca nie wiadomo, kto wygra — przyznaje Sosnowski.

Już na początku czerwca młody golfista znów będzie miał szansę zaprezentować swoje umiejętności. W dniach 4-6 czerwca odbędą się bowiem XXVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzni Kobiet w Modrym Lesie.

— Mistrzostwa odbędą się na najwyższym poziomie, przyjadą najlepsi gracze z wielu krajów. Wierzę w swoje umiejętności i zrobię wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony i uplasować się w ścisłej czołówce, co będzie lekcją i doświadczeniem w tej niewiarygodnej grze, jaką jest golf — zapowiada Krzysztof Sosnowski.

Kolejne golfowe zmagania rozpoczną się już 4 czerwca
Fot. archiwum prywatne
Kolejne golfowe zmagania rozpoczną się już 4 czerwca


Pasłęczanin zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w Naterkach dedykuje swojej szkole, która promuje sport i wspiera sportowców w dążeniu do kolejnych sukcesów.

Więcej o Krzysztofie tutaj i tutaj.