Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Moc atrakcji dla miłośników kina

2021-05-25 18:00:00 (ost. akt: 2021-05-25 15:32:38)
Po ostatnim lockdownie Kino Światowid odwiedziło 500 osób

Po ostatnim lockdownie Kino Światowid odwiedziło 500 osób

Autor zdjęcia: Kino Światowid

Kino Światowid znów zaprasza przed wielkie ekrany. W miniony weekend — pierwszy po ostatnim lockdownie — w kinie pojawiło się w sumie 500 widzów i widzek. Nowości filmowe to nie koniec atrakcji, które przygotował Światowid.


Wraca DKF
Po bardzo długiej rozłące powracamy do projekcji w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. A. Munka. Spotkanie inaugurujące nowy sezon już 10 czerwca o godzinie 19:00. Zaprezentujemy film „Sound of Metal” Dariusa Madera oraz „Quarantine” Mariusza Wirskiego. W bieżącym sezonie DKF czeka nas około 15 regularnych spotkań, a także takie wydarzenia jak Repliki Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską, projekcje wybranych filmów z Festiwalu Filmów Jednominutowych.

Rusza nowy cykl „Art Beats”
Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy na „Art. Beats”. Na początek zobaczymy film dokumentalny „Galeria Uffizi we Florencji: podróż w głąb Renesansu”. Opowieść zaczyna się w miejscu, które symbolizuje przejście od średniowiecza do renesansu – w kaplicy Brancaccich kościoła Santa Maria del Carmine z freskami Masolina i Masaccia i dzieł młodych artystów (Donatello i Brunelleschi), którzy przyczynili się do tej wielkiej rewolucji, stymulowanej przez mecenat rodziny Medyceuszy, szczególnie Wawrzyńca Wspaniałego. Seanse już 17 czerwca o godz. 12.00 i 18.00.

Coś dla dorosłych
Filmy z lektorem, dubbingowane lub polskie produkcje w promocyjnej cenie mogą obejrzeć uczestnicy – „Wtorkowego Kina Dla Dorosłych”. To cykl seansów skierowany przede wszystkim do seniorów, ale jeżeli znajdą się młodsi chętni, również serdecznie ich zapraszamy. Najbliższe seanse 8 i 22 czerwca.

Nie zapominamy o nieco mniejszych widzach - „44 koty”
Filmowe Poranki to cykl, którego nie może zabraknąć w ofercie Kina Światowid. Zapraszamy najmłodszych widzów na rozśpiewany, włoski serial animowany „44 koty” o codziennych przygodach czterech kotów (Lampo, Milady, Pilou i Klopsika), które razem tworzą zespół muzyczny, nazywany ARCYKOTY. Pierwszy seans odbędzie się 26 czerwca. Historie „44 kotów” będziemy odkrywać przez cztery kolejne miesiące.