Smutny koniec nieudanego sezonu

2021-05-30 13:00:00(ost. akt: 2021-05-30 12:20:56)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

W ostatnim meczu w tym sezonie Start Elbląg walczył o szóste miejsce w tabeli na wyjeździe z Eurobudem JKS Jarosław. Niestety przegrał 23:24. Był to także ostatni mecz w roli trenera w elbląskim klubie Andrzeja Niewrzawy.
• Eurobud JKS Jarosław — Start Elbląg 24:23 (15:11)
STATT: Kepesidou, Pająk — Stapurewicz 6, Waga 5, Bojcić 3, Cygan 2, Rancić 2, Szczepanik 2, Agović 2, Gędłek 1, Pękala, Choromańska, kary: 6 min
Najwięcej dla Eurobudu: Pietras, Matuszczyk po 5, Żukowska 4, kary: 6 min

Ze względu na złagodzenie obostrzeń, mecz ten obejrzało ponad 400 widzów. Stawką tego spotkania było szóste miejsce w tabeli. Żeby tę lokatę zająć, elblążanki koniecznie musiały ten mecz wygrać za trzy punkty. Dobrze do tego pojedynku przystąpiły podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy, bo już w 7 min po golu Pauliny Stapurewicz wygrywały 4:2. Gospodynie uskrzydlone dopingiem publiczności, po golu Julii Pietras wygrywały 9:6. Oba zespoły grały falami. Elblążanki jednak nie dawały za wygrane i po bramce Joanny Gędłek doprowadziły do remisu 10:10. Ostatnie minuty pierwszej odsłony meczu, należały do jarosławianek, które do przerwy wykorzystując luki w obronie zespołu gości, wygrywały 15:11.

Na początku drugiej części meczu Eurobud podwyższył prowadzenie do pięciu goli. Przyjezdne nie mając nic do stracenia, goniły wynik i w 52 min przegrywały już tylko 20:22. Od tego momentu zaczęła się prawdziwa wojna nerwów. Nikt nikomu nie odpuszczał, a wynik był sprawą otwartą. W 58 min elblążanki nadal przegrywały różnicą dwóch bramek 22:24. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem, kontaktową bramkę zdobyła Stapurewicz. Eurobud, będąc w posiadaniu piłki, nie dał sobie już wydrzeć zwycięstwa. W ten sposób podopieczne trenera Reidara Morstada zdobyły komplet punktów i obroniły szóstą pozycję w tabeli. Elblążanki zakończyły sezon na siódmym miejscu, a dla elbląsdkiego trenera Niewrzawy jako szkoleniowca był to ostatni mecz w tym klubie.

Mistrzem Polski zostało Zagłębie Lubin. Superligę opuszcza Ruch Chorzów a w jego miejsce awansuje Handball Korona Kielce.