Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Co jest grane? Nowości w kinie Światowid

2021-06-04 19:32:00 (ost. akt: 2021-06-04 15:58:05)
Światowid zaprasza na filmowe nowości

Światowid zaprasza na filmowe nowości

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Kino Światowid zaprasza na kolejne filmowe nowości. Najnowszy repertuar obfituje w obrazy pełne niezapomnianych wrażeń, a każdy kinoman na pewno znajdzie coś dla siebie.

ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE
Od 4 do 17 czerwca
Śniegu już nigdy nie będzie
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Śniegu już nigdy nie będzie


„Śniegu już nigdy nie będzie” to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów roku. Prezentowana na międzynarodowych festiwalach produkcja zdążyła zachwycić już polskie i międzynarodowe media. Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej od 4 do 17 czerwca w Kinie Światowid.

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od 'gorszego' świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

PROSTE RZECZY
Od 4 do 17 czerwca
Proste rzeczy
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Proste rzeczy


Ucieczka z miejskiej dżungli to dopiero początek, zwłaszcza wtedy, gdy zabieramy ze sobą bagaż nierozwiązanych spraw rodzinnych. Oto punkt wyjścia w Prostych rzeczach, pełnym czułości filmie Grzegorza Zaricznego. Seanse w Kinie Światowid od 4 do 17 czerwca w Kinie Światowid.

W Prostych rzeczach, czułej opowieści o poszukiwaniu życiowych fundamentów, Grzegorz Zariczny podpatruje autentyczną relację Błażeja, Magdy i ich córki Ali, wprowadzając do historii katalizator w postaci fikcyjnego wujka (Tomasz Schimscheiner) – brata zmarłego ojca Błażeja, który pojawia się, by pomóc młodym w remoncie wiejskiego domu. To punkt wyjścia do refleksji nad rodzinnymi relacjami i uporządkowania bolesnych spraw z przeszłości. Zariczny w umiejętny sposób zderza tu słodko-gorzką codzienność z bezmiarem uniwersalnych problemów.

GODZILLA VS. KONG
Od 4 do 17 czerwca
Godzilla vs. Kong
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Godzilla vs. Kong


Od 4 do 17 czerwca Kino Światowid zaprasza na film "Godzilla vs. Kong". To epicki pojedynek dwóch najgroźniejszych monstrów wszech czasów, który trzeba zobaczyć na wielkim ekranie!

Kong i jego obrońcy podejmują niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z Kongiem łączy wyjątkowa i silna zażyłość. Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekła Godzilla, siejąc zniszczenie po całym globie. Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.

LA GOMERA
Od 4 do 17 czerwca
La Gomera
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
La Gomera


Nieprzewidywalna, rozpędzona, stale zmieniająca gatunkowe przebrania „La Gomera” kluczy i myli scenariuszowe tropy, niczym wyjątkowo sprytny zbieg. Kryminalna komedia w reżyserii CorneliuPorumboiu w Kinie Światowid od 4 do 17 czerwca.

Mistrz rumuńskiej Nowej Fali zabiera nas więc na wakacje od powagi, i to nie byle gdzie, bo na Gomerę, jedną z Wysp Kanaryjskich. To tu przypływa skorumpowany, ponury gliniarz z Bukaresztu, by nauczyć się sekretnego lokalnego języka gwizdów, el silbo. Dzięki niemu Cristi może dogadywać się z mafią i planować porwanie, gwiżdżąc na policyjne podsłuchy. Nauczycielami Rumuna zostają tutejszy gangster i tajemnicza, ciemnowłosa femmefatale, której nie mogło zabraknąć w opowieści mistrzowsko doprawiającej mieszankę kryminału, komedii, heistmovie i westernu garścią błyskotliwych nawiązań do filmów noir. Zresztą to właśnie kobiety pociągają za sznurki tej nietypowej opowieści o policjantach i złodziejach.

Szczegółowy repertuar znajdziecie tutaj.