Idol 2021? Zagłosuj na CSE „Światowid”!

2021-06-06 08:00:00(ost. akt: 2021-06-04 16:15:01)
Sala studyjna w Światowidzie to jedyna sala kinowa w północnej Polsce wyposażona w system Audiomovie

Sala studyjna w Światowidzie to jedyna sala kinowa w północnej Polsce wyposażona w system Audiomovie

Autor zdjęcia: CSE "Światowid"

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zostało nominowane do nagrody IDOL 2021. „Światowid” został wskazany jako instytucja przyjazna i wspierająca osoby niewidome i niedowidzące w województwie warmińsko-mazurskim.
Wszystko to za sprawą nowej sali studyjnej w Kinie Światowid w pełni przystosowanej dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo oraz dla osób niewidomych i niedowidzących.

W ramach remontu i przebudowy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wzbogaciło się o nową salę studyjną w pełni przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo oraz dla osób niewidomych i niedowidzących. Jest to jedyna taka sala kinowa w północnej Polsce wyposażona w system Audiomovie.

– To innowacyjne w skali światowej rozwiązanie opierające się na aplikacji na urządzenia przenośne umożliwiającej udostępnianie w kinie audiodeskrypcji oraz audionapisów osobom z ubytkiem wzroku oraz audionapisów osobom z ubytkiem słuchu i wzroku lub cierpiącym na dysleksję – mówi Natalia Piotrowska kierownik Kina „Światowid”.

Jak głosować?

Na CSE „Światowid” w Elblągu można głosować pod tym linkiem. Co ważne, po zagłosowaniu należy kliknąć link potwierdzający przesłany w e-mailu, gdyż tylko wtedy oddany głos będzie ważny.

O konkursie
Konkurs IDOL ma już prawie 20-letnią historię. Jego głównym celem jest nagrodzenie osób i instytucji za ich aktywność na rzecz osób z niepełnosprawnościami wzroku. To jeden z najważniejszych konkursów w Polsce, promujący innowacyjne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja, w związku ze zbliżającym się jubileuszem działalności Fundacji Szansa dla Niewidomych będzie wyjątkowa, także ze względu na jej międzynarodowy wymiar.

KONKURS IDOL jest realizowany w trzech etapach: wojewódzkim, krajowym i światowym. Po zakończeniu głosowania w etapie wojewódzkim kapituła konkursu wybierze kandydatów z każdej kategorii. Kapituła weźmie pod uwagę głos internautów jako głos doradczy. Po wyłonieniu kandydatów dla każdej z kategorii rozpocznie się głosowanie ogólnopolskie.


CSE Światowid

Zachęcamy do głosowania na "Gazetę Olsztyńską" w kategorii Media. Tytuł porusza problemy istotne dla osób z niepełnosprawnościami. Gazeta prowadzi również publikacje interwencyjne w sprawach, w których naruszane są ich prawa oraz dochodzi do marginalizacji pewnych grup społecznych.