Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Gmina łączy siły ze starostwem

2021-06-07 16:00:00 (ost. akt: 2021-06-07 15:33:59)
Tak wyglądała droga Rychliki-Rejsyty w lipcu 2020 roku

Tak wyglądała droga Rychliki-Rejsyty w lipcu 2020 roku

Autor zdjęcia: Gmina Rychliki

A dzięki takiemu połączeniu może wyjść tylko coś dobrego. I tak też się stało. Dzięki znakomitej współpracy droga powiatowa biegnąca przez gminę Rychliki została wyremontowana. A to nie wszystko…

Droga z Rychlik do Rejsyt

— Zrobiliśmy ją wspólnymi siłami razem ze starostwem powiatowym — zauważa Zbigniew Lichuszewski, wójt gminy Rychliki. — To jedna z ważniejszych dróg powiatowych, która przebiega przez naszą gminę. Ta droga łączy nas z województwem pomorskim, bo prowadzi do miejscowości Zalewo.

Przez kilkanaście lat droga ta nie była w sposób gruntowny remontowana. Jak zauważa wójt Rychlik, mieszkańcy skarżyli się na jej stan techniczny. — Środków, które przeznaczyliśmy na ten cel, starczyło na remont 4-kilometrowego odcinka. Zostało nam 900 metrów drogi do miejscowości Gisiel. Ta część drogi wówczas nie została wyremontowana. Na szczęście w tym roku powiat dokończył ten odcinek z własnych środków.

— Remont tej drogi był bardzo ważny dla mieszkańców tamtych miejscowości — zauważa Maciej Romanowski, starosta elbląski. — To duże skupiska ludzi, dla których codzienny dojazd jest bardzo istotny. Szczególnie więc dla gminy była to bardzo ważna inwestycja.

Droga ze Świętego Gaju do Kwietniewa

— Rozmawialiśmy ze starostą także na temat drogi Święty Gaj – Kwietniewo — kontynuuje Zbigniew Lichuszewski. — Ta droga również jest w trakcie remontu. Za półtorej miesiąca zostanie oddana do użytku. To będzie nowa jakość, bo z szutrowej drogi będzie piękna, nowoczesna droga z dużym chodnikiem prowadzącym do cmentarza w Kwietniewie.

KKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB