Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

40-latek, który napadł na dziecko i kobietę już zatrzymany [VIDEO]

2021-06-09 12:50:36 (ost. akt: 2021-06-09 13:00:37)
Do zatrzymania 40-latka doszło w miniony poniedziałek

Do zatrzymania 40-latka doszło w miniony poniedziałek

Autor zdjęcia: Pomorska Policja

Jeszcze w maju pomorska policja informowała o poszukiwaniach 40-latka podejrzewanego o napaść na 11-letnią dziewczynkę w powiecie gdańskim i dorosłą kobietę w Malborku. Na szczęście mężczyznę udało się wreszcie zatrzymać, a teraz odpowie za swoje czyny.

O poszukiwaniach 40-letniego mężczyzny podejrzewanego o napaść na kobietę i 11-letnią dziewczynkę pisaliśmy tutaj.. Policja informowała o trwającej obławie już 13 maja 2021. Podejrzany miał napaść na 11-letnią dziewczynkę w gminie Cedry Wielkie. A z nieoficjalnych relacji świadków wynikało, że mężczyzna wcześniej napadł na dorosłą kobietę w Malborku.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformowali, że 7 czerwca po godzinie 5 rano z udziałem policyjnych kontrterrorystów weszli do mieszkania na terenie Gdańska, w którym zatrzymali 40-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym za napad na 11-letnią dziewczynkę i kobietę.


— Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość tego mężczyzny. Poszukiwany 40-latek nie przebywał w miejscu swojego zamieszkania, często zmieniał też miejsca swojego pobytu. W poszukiwania 40-latka zaangażowani byli policjanci wszystkich pionów, a prokurator wydał za mężczyzną list gończy — relacjonuje pomorska policja.

I dodaje: — Po opublikowaniu wizerunku mężczyzny w mediach do policjantów spływało wiele informacji, które były bardzo dokładnie weryfikowane. Policjanci ustalili, gdzie może przebywać poszukiwany przez nich mężczyzna.

Kryminalni przy wsparciu kolegów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku w poniedziałek rano weszli do mieszkania na terenie Gdańska, w którym zatrzymali 40-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Kryminalni zatrzymali również dwóch innych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej pomagali w ukrywaniu się 40-latkowi.