Wtorek, 22 czerwca 2021. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Budżet Obywatelski: Przyjmowanie wniosków zakończone

2021-06-11 20:13:00 (ost. akt: 2021-06-11 14:17:39)
Głosowanie na ostatecznie zatwierdzoną listę pomysłów planowane jest od 9 do 29 sierpnia

Głosowanie na ostatecznie zatwierdzoną listę pomysłów planowane jest od 9 do 29 sierpnia

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Ile wniosków elblążanie złożyli w tym roku?

Mieszkańcy miasta znów stanęli na wysokości zadania, szczególnie przed końcem przyjmowania wniosków, składając łącznie 105 wniosków.

W tej liczbie znajdują się 24 pomysły na zadania ogólnomiejskie i 81 na zadania w poszczególnych okręgach.

W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc wykonania chodników, ścieżek rowerowych, poprawy stanu alejek w parkach, czy poprawy estetyki miasta między innymi poprzez nowe nasadzeni drzew, krzewów i kwiatów.

Również w tym roku sprawdziły się małe projekty, elblążanie chętnie przedstawili pomysły na działania integrujące lokalną społeczność, w tym koncerty i festyny.

W przyszłorocznej puli na realizację zwycięskich zadań zabezpieczono 3.550.000 zł.

Jak zawsze pula jest podzielona na pięć okręgów, na każdy przypada 510.000 zł oraz na zadanie ogólnomiejskie, gdzie do wydania będzie 1.000.000 zł. W ramach okręgów wyborczych przewidzieliśmy po 30.000 zł na małe projekty, a kwota złożonego wniosku nie może przekraczać 10.000 zł.

Teraz do pracy przystępują miejscy urzędnicy. Ich zadaniem będzie ocena formalna i merytoryczna wniosków. Urzędnicy ocenią wnioski pod względem praktycznej możliwości realizacji proponowanych działań, gospodarności, kwestii formalno-prawnych oraz możliwości finansowych i technicznych.

Do 9 lipca opublikowana zostanie lista pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych wniosków. Od 12 do 16 lipca wnioskodawcy, których pomysły nie zostaną uwzględnione będą mieli jeszcze możliwość odwołania.

Głosowanie na ostatecznie zatwierdzoną listę pomysłów planowane jest od 9 do 29 sierpnia.

UM Elbląg


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3068597 | 82.160.*.* 12 cze 2021 18:40

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika090

    ! - + odpowiedz na ten komentarz