Concordia przegrywa z Błonianką i żegna się z III ligą [ZDJĘCIA]

2021-06-16 12:00:00(ost. akt: 2021-06-16 12:10:47)

Ostatni mecz w tym sezonie w sobotę rozegrali piłkarze Concordii Elbląg przed własną publicznością. Przegrali z Błonianką Błonie 0:3, którą jesienią w takim samym stosunku pokonali na ich własnym stadionie. Przegrana Concordii sprawiła, że w przyszłym sezonie zagra w IV lidze.
Concordia Elbląg — Błonianka Błonie 0:3 (0:0)
0:1 — Dębski (51), 0:2, 0:3 — Jarczak 79,86)

CONCORDIA: Nowak — Piech, Szawara, P. Pelc, Bukacki (87 Maciążek), Danowski, Kopka (90 Rudziński), Pawłowski, Szmydt, Łęcki (87 Jatczak), Bojas.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, bo już w 3 min mogli objąć prowadzenie, ale piłka po uderzeniu Szymona Śmicińskiego, trafiła w poprzeczkę i opuściła plac gry.

W 20 min szczęście opuściło Jakuba Bojasa, kiedy to z ponad 25 metrów trafił w słupek.

Ataki Concordii nie ustawały i z każdą minutą podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego uzyskiwali coraz większą przewagę.

Trzy min później najlepszy snajper Concordii Bojas, zostaje sfaulowany w polu karnym i arbiter bez wahania, wskazuje na wapno. Do wykonywania jedenastki podszedł sam poszkodowany, uderzył po ziemi, położył bramkarza przy prawym słupku i posyłając piłkę na lewy słupek, ta minimalnie przeszła obok bramki.

Jeszcze przed przerwą, gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale Bartosz Danowski obił poprzeczkę.

Elblążanie po pierwszej części spotkania, powinni wygrywać różnicą 2-3 goli, ale zabrakło im skuteczności jak i szczęścia.

Po przerwie przyjezdni zagęścili środek boiska i nie za wiele pozwalali elblążanom, którzy grali niedokładnie a przy tym bez pomysłu na zdobycie gola.

Błonianka grała prostymi środkami jak najdalej od swojej bramki i jak się nadarzyła okazja, to wyprowadzała kontry. Właśnie po takich kontratakach, drużyna z Mazowsza rozklepała defensywę elbląską i zdobyła trzy gole, które zapewniły jej utrzymanie w III lidze.

Z kolei Concordia musi przełknąć gorycz porażki i spadek do IV ligi.

W tym sezonie Concordię czekają jeszcze dwa mecze. W sobotę w meczu o ligowe punkty zmierzy się na wyjeździe z RKS Radomsko oraz 26 czerwca zagra w finale WPP z Olimpią Olsztynek