Piątek, 7 października 2022. imieniny: Krystyna, Marii, Marka

Jak będą wyglądały Dni Elbląga?

2021-06-14 13:57:50 (ost. akt: 2021-06-14 16:32:39)

Autor zdjęcia: K

Koncerty na moście wysokim, zawody sportowe, offroad i spektakle uliczne — Dni Elbląga odbędą się w dniach 26-27 czerwca. Jak zapewniają organizatorzy, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

— Wszyscy oczekujemy na lepsze kontakty z ludźmi kultury i rozrywki — mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. — Okres pandemii bardzo te kontakty nam ograniczył. Cieszę się, że w tym roku zrealizujemy Dni Elbląga. W ubiegłym roku musieliśmy bowiem wszystko odwołać.

Tradycyjnie, Dni Elbląga odbędą się w pierwszy weekend wakacji, czyli 26-27 czerwca. — Oprócz Dni Elbląga planujemy również szereg wydarzeń w ramach Lata w formie. Będą to koncerty, spektakle plenerowe, imprezy sportowo-rekreacyjne, Letnie Kino Pod Chmurką, kursy zabytkowym tramwajem czy soboty z przewodnikiem — wyliczał prezydent.

Dni Elbląga


26 czerwca

— Postanowiliśmy, że Dni Elbląga będą się odbywały w formie rozproszonej, ze względu na ograniczenia związane z covidem — mówił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki. — W sobotę imprezę zaczniemy o godzinie 12 wydarzeniem o nazwie Hold Fast, mocny uścisk. O godzinie 18 elblążan zaprosimy na koncert Sosnowskiego, następnie odbędzie się koncert zespołu Meek,oh why? I ten cykl koncertów na Placu Katedralnym zakończy zespół Bibobit. Na koniec tego dnia, o godzinie 22:30, na scenie, która będzie na moście wysokim, wystąpi Madis. Występ ten będzie połączony pokazem laserowym na wodzie.

Oprócz tego, przez cały dzień, na Placu Katedralnym będą odbywały się przeróżne animacje. — Dla najmłodszych będą to strefy animacji, natomiast dla wszystkich będzie między innymi akademia serfera, gdzie w tunelu z wodą będzie można popróbować ślizgu na desce.

Poza tym w sobotę odbędą się także sobota z tenisem, spektakl ulicznym „Morskie opowieści”, przeprawowy puchar Polski RFC oraz spotkanie „Historia Elbląga od strony wody”.

27 czerwca

Drugi dzień rozpocznie się o godzinie 11 i będzie trwał do godziny 18. W tych godzinach odbędzie się piknik RFC Poland. Od godziny 12 do 20 natomiast na Placu Katedralnym będą odbywały się różnego rodzaju animacje i zmagania sportowe. — W niedzielę odbędzie się także miejska wycieczka rowerowa — dodawał Adam Jocz. — W Muszli Koncertowej w Bażantarni będzie można wysłuchać koncertu zespołów MDK. O godzinie 19 na placu przy Katedrze odbędzie się koncert kabaretowy Artura Andrusa z towarzyszenie EOK. Na zakończenie Dni Elbląga chciałem zaprosić elblążan na dziedziniec elbląskiego muzeum, gdzie około godziny 22 odbędzie się kino pod chmurką.

Obrazek w tresci

K