Nowe zasady odwiedzin w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu

2021-06-16 14:57:04(ost. akt: 2021-06-16 15:01:34)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Od dziś w życie wchodzą nowe zasady odwiedzin w elbląskim szpitalu wojewódzkim przy ul. Królewieckiej. Co się zmienia?
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu informuje, że od 16 czerwca wchodzą w życie nowe zasady odwiedzin u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich oddziałach placówki.

Poniżej aktualna lista zasad dla odwiedzających:

• W dni powszednie, dni świąteczne i wolne od pracy odwiedziny odbywają się w godzinach 12:00 - 14:00 oraz w godzinach 16:00 - 18:00.

• Przy pacjencie może przebywać jedna osoba odwiedzająca (bez objawów infekcyjnych, niebędąca w kwarantannie, izolacji oraz osoba, która w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z pacjentem chorym na COVID-19) nie dłużej niż przez 15 min.

• W wieloosobowych salach chorych jednocześnie mogą przebywać dwie osoby odwiedzające (łącznie dla wszystkich pacjentów) z zachowaniem 1,5 m dystansu.

• Przed wejściem do sali pacjenta i po zakończeniu odwiedzin należy zdezynfekować ręce oraz w trakcie całego pobytu w szpitalu nosić maseczkę.

• W przypadkach koniecznych, w poszanowaniu praw pacjenta, dopuszcza się odwiedziny w innych godzinach niż wymienione w punkcie 1, maksymalnie jednej osoby u pacjenta, wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym oddziału.

• Zasady odwiedzin mogą ulec ograniczeniu w sytuacji wzrostu zagrożenia epidemicznego w danym oddziale i/lub szpitalu.