środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Taneczne emocje na najwyższym poziomie [ZDJĘCIA]

2021-06-21 08:01:00 (ost. akt: 2021-06-21 07:00:41)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Najlepsze pary taneczne z całej Europy, wyjątkowa muzyka, niesamowite kreacje i oklaski publiczności, za którą wszyscy tęsknili. Za nami weekend pełen tanecznych emocji.

Najważniejszą imprezą weekendu i zarazem najważniejszą tegoroczną imprezą taneczną w Polsce, był Puchar Europy w tańcach standardowych. Do rywalizacji o główne trofeum przystąpiło 21 najlepszych w Europie par tanecznych. Poza tym, w Elblągu odbyły się także turnieje z bardzo mocną obsadą. Tancerze z całej Polski stanęli do rywalizacji m.in. w Mistrzostwach Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych oraz w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego „Pomosty”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Jantar wraz z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.


Puchar Europy w tańcach standardowych mógł odbyć się w naszym mieście dzięki akredytacji World DanceSport Federation (WDSF), jaką otrzymała Federacja Tańca Sportowego. — Cieszy fakt, że po raz kolejny światowa federacja zaufała naszej wiedzy, kompetencjom i możliwościom organizacyjnym — mówił Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid.

Wiele zdolnych i ambitnych par tanecznych rywalizowało natomiast o tytuły Mistrzów Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Do współzawodnictwa przystąpili tancerze z całego kraju. Wśród nich również wielu elblążan.

To jeszcze nie wszystko. Weekend upłynął także pod znakiem turnieju tańca towarzyskiego „Pomosty”. W trakcie zawodów pary prezentowały się zarówno w kombinacji tańców, jak i oddzielnie w stylach: standardowym i latynoamerykańskim. Jest to impreza adresowana do osób, które z pasją, chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne. Podczas zawodów konkurowały ze sobą pary dziecięce i młodzieżowe na różnym poziomie zaawansowania. Celem turnieju jest promocja sportowego tańca towarzyskiego. Tancerze mają także szansę na podwyższenie klasy tanecznej.

Piękna muzyka, zachwycające kreacje i taniec — w końcu turniej mógł odbywać się z udziałem publiczności. — Co prawda mogliśmy zaprosić jedynie 50 proc. publiczności, ale bywały też takie turnieje, które musiały odbywać się w ogóle bez widowni — zaznaczał Antoni Czyżyk. — Podczas występów słyszeliśmy oklaski i wybuchy radości, co było bardzo przyjemne.

Wysokiej rangi turnieje były także okazją do zaprezentowania nowo wyremontowanego obiektu. — Dobrze, że w naszym nowym obiekcie możemy coś zapoczątkować i to są właśnie takie mistrzostwa. Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu dysponuje także zapleczem infrastrukturalnym na bardzo wysokim poziomie.

Jak zauważył dyrektor CSE Światowi, powrót do aktywności sportowej we wszystkich dziedzinach jest jak najbardziej wskazany dla naszej równowagi psychicznej. — Takie turnieje pokazują, że w końcu wracamy do normalności — kończył.

K/CSE Światowid