Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Mistrzowski tytuł siatkarzy elbląskiego Ataku [ZDJĘCIA]

2021-06-24 11:53:45 (ost. akt: 2021-06-24 11:58:15)
Ośrodek plażowej siatkówki Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg w Piastowie już po raz szósty z rzędu gościł siatkarzy niepełnosprawnych

Ośrodek plażowej siatkówki Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg w Piastowie już po raz szósty z rzędu gościł siatkarzy niepełnosprawnych

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Niepełnosprawni sportowcy IKS Atak Elbląg, obronili tytuł mistrza Polski w siatkówce plażowej na siedząco. Natomiast w siatkówce na stojąco znaleźli się na najniższym podium.

Ośrodek plażowej siatkówki Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg w Piastowie (Gmina Milejewo) już po raz szósty z rzędu gościł siatkarzy niepełnosprawnych.


Do tegorocznych zmagań o mistrzowskie tytuły przystąpiło pięć klubów: Start Szczecin, Start Wrocław, Start Łódź, Start Katowice, IKS Atak Elbląg, które wystawiły po dwa zespoły w składach trzyosobowych oraz Silesia Warszawa (1 drużyna).

Jedenaście drużyn grało systemem brazylijskim, czyli zespół, który poniesie dwie porażki, odpada z zawodów.

Bardzo dobrze w tym turnieju spisał się zespół elbląskiego Ataku I, który w drodze do mistrzowskiego tytułu, wygrał pięć spotkań. Podopieczni trenera Tomasza Woźnego w spotkaniu o złoty medal pokonali Start Szczecin I 2:1 (21:15, 8:21, 15:8) i tym samym obronili mistrzowski tytuł sprzed roku, grając w mistrzowskim składzie: Rafał Wojtowicz, Jarosław Czyżewski I Mariusz Wojdag. Ten ostatni został MVP turnieju.

W meczu o brązowy medal Start I Łódź wygrał ze Startem Wrocław 2:1 a w meczu o piąte miejsce Silesia Warszawa pokonała Start II Łódż 2:0. Natomiast w turnieju siatkówki na stojąco rywalizowały trzy zespoły: Start Zielona Góra, Start Łódź oraz IKS Atak Elbląg. W tym turnieju doszło do sporej niespodzianki. Ubiegłoroczny zwycięzca tych rozgrywek, zespół gospodarzy, przegrał ze Startem Zielona Góra oraz Startem Łódź, musiał się zadowolić trzecim miejscem.

W meczu o mistrzowski tytuł Zielona Góra pokonała Łódź 2:1. Za najlepszego zawodnika turnieju uznany został Bartłomiej Synowiec (Zielona Góra) — To był bardzo dobry turniej i to pod każdym względem — podkreśla dyrektor elbląskiego klubu Aneta Rękas - Woźna.

Emocji i niespodzianek w nim nie brakowało. W kilku spotkaniach o przejściu do dalszych gier musiały decydować trzecie sety. Dodatkowym plusem naszej imprezy była wspaniała pogodza — dodaje. Impreza odbywała się pod patronatem Państwowego Funduszu Rehabilitacji i Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego oraz wójta gminy Milejewo. Specjalny patronat objął Maciej Romanowski, starosta elbląski.

Jerzy Kuczyński