Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Dni Elbląga 2021 za nami [ZDJĘCIA]

2021-06-28 11:43:51 (ost. akt: 2021-06-28 09:48:24)
Koncert Artura Andrusa cieszył się dużym zainteresowaniem

Koncert Artura Andrusa cieszył się dużym zainteresowaniem

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W miniony weekend w Elblągu nie brakowało emocji — koncerty, pokaz laserowy, kino pod chmurką i mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. To wszystko za sprawą cyklicznie odbywającej się w mieście imprezy.

Dni Elbląga — przypomnijmy — nie mogły odbyć się w minionym roku ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną. A to, że mieszkańcy i mieszkanki miasta naprawdę stęsknili się za okazjami do wspólnego świętowania, udowodnił miniony weekend.

26 i 27 czerwca miasto postawiło na dobrą zabawę, a tę propozycję chętnie przyjęli elblążanie i elblążanki, którzy licznie przybyli na starówkę. Tam — pierwszego dnia imprezy — czekał na nich niezwykły konkurs.

W „hold fast” zasady były proste — przy użyciu rąk należało pokonać linę rozpiętą między dwoma brzegami rzeki Elbląg. W trakcie przejścia nóg można było używać tylko po to, by zawisnąć na linie i nieco odpocząć. Chętnych do udziału w zabawie nie brakowało, a wygrała osoba, która przeszła najdłuższy odcinek w najkrótszym czasie.


Również w sobotę na byłym terenie poligonu Modrzewina emocje czekały na fanów motoryzacji, a wszystko za sprawą Przeprawowego Pucharu Polski RFC. Za to o 15, przed Ratuszem Staromiejskim, mieszkańcy i mieszkanki mogli podziwiać spektakl plenerowy „Morskie Opowieści”.

Wieczór należał do muzyki. Na elbląskiej scenie zagrali Sosnowski, Meek, Oh Why?, Bibobit i Madis. Ostatni koncert połączony był z pokazem laserowym.

W Niedzielę na Modrzewinie odbywał się Piknik RFC, a o 19 elblążanie i elblążanki uczestniczyli w niezwykłym koncercie Artura Andrusa z Elbląską Orkiestrą Kameralną. — Pan Andrus w formie — świetny występ! A EOK — klasa! — komentowali mieszkańcy.


Na zakończenie weekendu pełnego wrażeń, na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego obejrzeć można było komedię „Na noże” w ramach letniego kina pod chmurką.