Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Kim jest ten mężczyzna? Jeżeli go rozpoznajesz, powiadom policję [VIDEO]

2021-06-29 14:39:30 (ost. akt: 2021-06-29 14:42:24)
To ten mężczyzna odebrał pozostawione w śmietniku pieniądze

To ten mężczyzna odebrał pozostawione w śmietniku pieniądze

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Wracamy do tematu. Policjanci ujawniają zapis monitoringu, na którym widać tzw. “odbieraka”. Mężczyznę, który odebrał ponad 100 tysięcy złotych od pokrzywdzonego elblążanina metodą na „policjanta CBŚ”. Funkcjonariusze proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny widocznego na filmie monitoringu.

Zdarzenie miało miejsce 23 czerwca 2021 r. w Elblągu. Do 68-latka zadzwonił oszust podający się za policjanta CBŚP i powiedział, że rozpracowuje grupę przestępczą która „czyści konta bankowe”, a następnie wskazał, by ten wypłacił wszystkie oszczędności z „zagrożonego” konta, spakował je do torby, a następnie wrzucił ją do pobliskiego śmietnika. Mężczyzna… postąpił zgodnie ze wskazówkami oszusta. Gdy zorientował się co naprawdę zrobił skontaktował się z policją - tym razem tą prawdziwą.


Okazało się, że sprawca cały czas kontrolował zachowanie 68-latka, bo prosił go by ten nie rozłączał się gdy pójdzie do banku. Gdy pracownik banku pytał go, po co mu taka duża kwota, mając na względzie różnego rodzaju oszustwa ten powiedział, że potrzebuje pieniędzy ze względów zdrowotnych…

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami. Policja nigdy nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy czy wartościowych przedmiotów. Jeżeli taka propozycja się pojawi, to jest to oszustwo.

KMP Elbląg
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #3069886 | 154.13.*.* 29 cze 2021 17:00

    Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz