Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Andrzej Duda odwiedzi dziś teren przekopu Mierzei Wiślanej

2021-06-30 14:24:05 (ost. akt: 2021-07-01 07:39:16)
Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda na Mierzei Wiślanej

Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda na Mierzei Wiślanej

Autor zdjęcia: www.premier. gov.pl

Już dziś — 1 lipca — prezydent Andrzej Duda złoży wizytę na terenie przekopu Mierzei Wiślanej. Jak zapowiadał w mediach szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, celem wizyty jest obejrzenie postępów na terenie inwestycji.


Już dziś, 1 lipca, prezydent Andrzej Duda odwiedzi województwo pomorskie. Najpierw głowa państwa złoży wizytę w Stoczni Remontowej HOLDING S.A. w Gdańsku, a około 14:40 pojawi się na terenie przekopu Mierzei Wiślanej.

– 5 czerwca minęło 20 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie pierwszej części budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Do jej zakończenia pozostał zatem rok – przekazywał ostatnio kpt.ż.w. Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

I informował: – Dynamika i wielopłaszczyznowość wykonywanych prac za każdym razem, kiedy odwiedzam budowę, robi ogromne wrażenie. Oprócz kluczowych elementów, jakimi niewątpliwie są mosty, falochrony, śluza i wyspa oko cieszy również budynek Kapitanatu Nowy Świat, w którym aktualnie trwają prace wykończeniowe.

A jakie wrażenie postęp prac zrobi na głowie państwa?Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB