Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Nauczycielki z SP 11 z kolejnym powodem do dumy

2021-06-30 17:01:00 (ost. akt: 2021-06-30 14:52:44)
Od lewej: Mirosława Frączyk i Magdalena Szyk Wojtkiewicz — kreatywne anglistki z elbląskiej jedenastki

Od lewej: Mirosława Frączyk i Magdalena Szyk Wojtkiewicz — kreatywne anglistki z elbląskiej jedenastki

Autor zdjęcia: kk

Pisaliśmy o nich pod koniec maja, a już pochwalić się mogą kolejnym sukcesem. Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 11 otrzymały Odznakę Jakości eTwinning.

Odznaki Jakości eTwinning przyznawane są nauczycielom i uczniom za wybitne projekty eTwinning. Odznaki są świadectwem określonego krajowego i europejskiego standardu. Jest to konkretna forma uznania dla nauczycieli i szkół za wysoki poziom zadań realizowanych w eTwinningu, zachęta dla uczniów, by kontynuowali udział w etwinningowych zadaniach i konkretny sposób pokazania, że ich wysiłki zostały docenione.


I takie właśnie publiczne potwierdzenie zaangażowania szkoły na rzecz jakości i otwartości we współpracy europejskiej otrzymała elbląska Jedenastka za pracę w projekcie eTwinningland. Celem projektu było przede wszystkim kształcenie kompetencji językowych uczniów, rozwijanie umiejętności wykorzystania TIK, rozwój kompetencji miękkich takich jak pracy w zespole międzynarodowym, kreatywności, komunikatywności czy organizacji pracy. Społeczność SP 11 rozpoczęła swoją przygodę z projektem we wrześniu 2020, a zakończyła wraz z końcem roku szkolnego.

Fot. SP 11


ETwinningland to projekt, w którym współpracowały ze sobą szkoły z Polski, Turcji, Ukrainy, Macedonii, Grecji i Serbii – podczas prac uczestnicy przedsięwzięcia komunikowali się ze sobą w języku angielskim.

Wśród zadań projektowych, oprócz międzynarodowych videokonferencji, znalazły się: projektowanie LOGO, wspólne tworzenie ebooka o ulubionych postaciach z bajek i kalendarza, czy przedstawianie się za pomocą awatara i akrostychu. Dzięki zróżnicowanym działaniom projekt przyniósł wymierne korzyści uczniom szkół partnerskich i pozwolił na międzynarodową współpracę pomimo pandemii.

Fot. SP 11


Wypracowane rezultaty projektu można podziwiać tutaj.

Magda Szyk-Wojtkiewicz, SP 11
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sam #3069945 | 185.25.*.* 30 cze 2021 20:54

    Najlepsze nauczycielki! Oby więcej było takich. Zaangażowane i oddane swoim uczniom. Wspaniałe obie Panie! Gratulacje i dalszych sukcesów.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz