Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Frombork zaprasza na III Bieg Copernicusa

2021-06-30 17:17:39 (ost. akt: 2021-06-30 17:23:14) Artykuł sponsorowany

Dla wszystkich, którzy zdecydują się spędzić z nami tę wyjątkową sobotę, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji — mówi Magdalena Rogaczewska, organizatorka III Biegu Copernicusa. Dlaczego warto odwiedzić Frombork 7 sierpnia?

Frombork od lat zachwyca nie tylko samych mieszkańców, ale zwłaszcza turystów. Ostatnio gród Kopernika wzbogacił się o nową promenadę, a sama plaża została zrewitalizowana.
Okazuje się jednak, że przepiękne, liczące ponad dwa tysiące mieszkańców miasteczko, przyciąga nie tylko ze względu na swoją bogatą historię i liczne zabytki. Kolejną atrakcją, czyniącą Frombork jeszcze bardziej kuszącą wakacyjną destynacją, jest organizowany już po raz trzeci przez Zalew Frombork Bieg Copernicusa.
Dwie poprzednie edycje imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem — pierwsza odbyła się w 2017, a druga rok później. Teraz — w sierpniu 2021 — czas na kolejną, już trzecią edycję Biegu Copernicusa. A ci, którzy jeszcze nie widzieli nowej fromborskiej promenady, będą mieli ku temu okazję już niebawem, bo właśnie z niej ruszać będą uczestnicy wyścigu.
— Wyruszamy w sobotę 7 sierpnia z naszej przepięknej fromborskiej promenady. Do udziału w biegu zapraszamy wszystkich — dzieci, młodzież i dorosłych, mieszkańców i mieszkanki Fromborka, ale też osoby odwiedzające nasze urokliwe miasteczko — zachęca Magdalena Rogaczewska, współorganizatorka imprezy.
W ramach III Biegu Copernicusa odbędą się zawody biegowe na dystansie 10 i 5 kilometrów. A dla wszystkich fanów Nordic Walking przygotowana została 5-kilometrowa trasa.
Istnieje możliwość fakultatywnego zakupienia okolicznościowej koszulki w ramach pakietu startowego podczas rejestracji.
— W naszych pakietach sportowych znajdują się bilety umożliwiające zwiedzenie Wieży Wodnej, Wieży Radziejewskiego i samej katedry. Każdy, kto zdecyduje się na zakup naszego pakietu sportowego, otrzyma również 50 procent zniżki do restauracji Obiady w Domu Kopernika, która słynie z przepysznej kuchni — informuje organizatorka imprezy.
— Dla wszystkich, którzy zdecydują się spędzić tę wyjątkową sobotę, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji — symulator zderzeniowy i symulator dachowania, a także miasteczko rowerowe. Podczas imprezy będzie można zaopatrzyć się w naturalne produkty najwyższej jakości — między innymi mydła, miody i wędliny. Na uczestniczki i uczestników zabawy przygotowaliśmy też liczne konkursy z nagrodami — wylicza pani Magdalena.
I dodaje: — A na zakończenie… niespodzianka! Naszą imprezę zwieńczy dyskoteka, podczas której wszyscy na pewno będę świetnie się bawić. 7 sierpnia warto wybrać się do nas całą rodziną — każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć o tym, że wszyscy uczestnicy biegu otrzymają od nas pamiątkowe medale!
Honorowym patronatem wydarzenia został marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, starosta powiatu braniewskiego Karol Motyka, oraz burmistrz miasta i gminy Frombork Zbigniew Pietkiewicz.
— Naszą imprezę wspiera również grono lokalnych sponsorów, którym jesteśmy niezwykle wdzięczni za pomoc w organizacji biegu — mówi Magdalena Rogaczewska.
Jeszcze się zastanawiasz? Nie zwlekaj i zapisz się już dziś na www.time4s.pl/iii-bieg-copernicusa#zapisy.

Harmonogram imprezy:


07:30 – 9:45 – Odbiór pakietów startowych,
10:00 – start biegów na 10 i 5 kilometrów z promenady,
10:00 – 12:00 – odbiór pakietów startowych dla dzieci,
12:00 – starty biegów dla dzieci z promenady,
13:00 – przewidywane zakończenie imprezy.

Atrakcje w ramach III Biegu Copernicusa:


• symulator zderzeniowy,
• symulator dachowania,
• miasteczko rowerowe przygotowane przez olsztyński i elbląski WORD,
• dmuchany zamek,
• malowanie twarzy,
• plecenie warkoczyków,
• koła gospodyń wiejskich rozstawią się ze swoimi smakołykami, będzie również wata cukrowa i popcorn dla najmłodszych,
• stragany z wyrobami,
• stragany z mydłami,
• stragany z rękodziełem,
• konkursy dla mieszkańców i nie tylko,
• na koniec dyskoteka z DJ-em.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB