środa, 1 lutego 2023. imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Zespół Illusion zagra w Elblągu

2021-07-01 12:01:00 (ost. akt: 2021-07-01 06:58:13)
Zespół Illusion wystąpi 4 lipca w Elblągu

Zespół Illusion wystąpi 4 lipca w Elblągu

Autor zdjęcia: materiały organizatora/FB: Miasto Elbląg

To będzie wielka frajda dla wszystkich fanów i fanek klasycznego rockowego brzmienia. Już w najbliższą niedzielę na elbląskiej scenie wystąpi założony w 1992 roku zespół Illusion.

Dobre wieści przekazało za pomocą mediów społecznościowych Miasto Elbląg.

Illusion został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek Śmigiel (bas). Zespół w latach 90. wydał pięć albumów, był nominowany do Fryderyków i zdobył trzy złote płyty. W 1999 roku, będąc u szczytu popularności, Illusion nieoczekiwanie zawiesił działalność, a każdy z muzyków poszedł swoją drogą. Na reaktywację zespołu trzeba było czekać aż 16 lat — czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Koncert zespołu Illusion odbędzie się już w najbliższą niedzielę 4 lipca na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El o 20:00. Występ zorganizowany został w ramach "Lata w formie", a wstęp na wydarzenie jest wolny.

To nie koniec muzycznych atrakcji, jeżeli masz ochotę na muzykę na żywo, możesz posłuchać jej już dziś.

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu: "Jazzowy Elbląg 2021". Projekt potrwa do końca sierpnia i jest realizowany przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga.

Zagrają trójmiejscy artyści, znani już elbląskiej publiczności: Aleksander Narkun - pianino, Marcin Janek - saksofon tenorowy, Filip Arasimowicz - kontrabas i Kacper Skolik - perkusja.

Zapraszamy serdecznie pod namiot, na teren Centrum Sztuki Galeria EL.
Czwartek, 01 lipca, godz. 19.00. Wstęp wolny — przekazują organizatorzy dzisiejszego koncertu.

Na perkusji zagra Kacper Skolik
Fot. Karol Makurat
Na perkusji zagra Kacper Skolik