Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Ręce precz od Polski: Strajk Kobiet znów wychodzi na ulice

2021-07-02 13:54:00 (ost. akt: 2021-07-03 10:43:22)
Elbląska wersja wydarzenia wystartuje w sobotę o 16

Elbląska wersja wydarzenia wystartuje w sobotę o 16

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Elbląski Strajk Kobiet przyłącza się do sobotniego wydarzenia „Ręce precz od Polski”, które w tym samym czasie odbędzie się między innymi w Warszawie i Krakowie. Lista postulatów jest bardzo długa.

Organizatorem dzisiejszego wydarzenia jest grupa "DOŚĆ milczenia - stop klerykalizacji Polski. Inicjatywa Obywatelska".

My, Obywatele i Obywatelki, mamy dość reżimowej władzy PiSu! Mamy dość państwa funkcjonującego jak państwo narodowo – wyznaniowe! Mamy dość patologicznego związku władzy z kościołem! Musimy się zjednoczyć! Musimy być solidarni i solidarne. Tylko wspólnie możemy obalić dyktaturę i usunąć kościół katolicki z polityki. Musimy być konsekwentni i konsekwentne w naszym oporze i uporze! Opór ma sens! Upór ma sens! Presja ma sens! Mamy dość odbierania nam naszych praw! Mamy dość szczucia na siebie ludzi i politycznych gierek naszym kosztem. PiS chce, żebyśmy byli podzieleni. Nie dajmy się dłużej dzielić, nie dajmy im tej satysfakcji! Bądźmy razem przeciw opresji narodowo katolickiej. Jako Obywatele i Obywatelki. Jako ludzie — czytamy w opisie zaplanowanego na sobotę wydarzenia, które poza Elblągiem, odbędzie się m.in. w Warszawie i Krakowie.


Chcemy odpolitycznienia TK, sądów i prokuratury i służb mundurowych (zwłaszcza policji), bezpiecznej i legalnej aborcji, odpolitycznienia szeroko rozumianej kultury, poszanowania praw wszystkich obywateli i obywatelek, bez względu na ich światopogląd, pochodzenie, płeć, orientację i wiarę lub bezwyznaniowość, zaprzestania klerykalizacji szkół, reformy, nie deformy! służby zdrowia i szkolnictwa, przejrzystości w wydatkowaniu pieniędzy publicznych, odsunięcia kościoła od polityki, zaprzestania obsadzania stanowisk państwowych osobami bez kompetencji, zaprzestania mowy nienawiści, odpolitycznienia szkolnictwa wyższego, wypowiedzenia konkordatu, zaprzestania ośmieszania Polski na arenie międzynarodowej, odpolitycznienia mediów - TV i radia, zaprzestania dotowania kościoła przez państwo (fundusz kościelny) i dotowania Tadeusza Rydzyka, wprowadzenia do szkół rzetelnej edukacji seksualnej, ogólnodostępnej antykoncepcji, zniesienia tak zwanej klauzuli sumienia — wyliczają organizatorzy i organizatorki akcji.

Elbląska wersja wydarzenia wystartuje w sobotę o 16, protestujący i protestujące spotkają się przy ulicy Stary Rynek.

Tam, gdzie głośna muzyka - tam czekamy na WAS. Bądźcie z nami. Wspólnie powiedzmy, czego oczekujemy — przekazuje Izabela Daciuk z Elbląskiego Strajku Kobiet.


Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #3071926 | 138.199.*.* 1 sie 2021 23:20

  Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli odpowiedź brzmi tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp:  +4915758108767 | i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (Pożyczka Osobista, Pożyczka Biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro i udzielamy pożyczek z niskim oprocentowaniem 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Zdaję sobie sprawę, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne powody Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w bankach. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i realizować transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz Zapewniamy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Odbierz odpowiedź natychmiast Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kmicic #3070848 | 185.238.*.* 12 lip 2021 16:05

  Niech każdy się zastanowi, tak szczerze, czy dla własnej wygody można zabijać małe, niewinne dziecko? I to są te słynne prawa kobiet? Wydaje się że najlepszą liderką tych protestów byłaby matka Madzi z Sosnowca....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Monika #3070715 | 82.160.*.* 10 lip 2021 21:31

  Cześć mam na imię Monika , jestem bardzo nieśmiała i trochę mi głupio ,że piszę takie ogłoszenie ale postanowiłam ,że może w taki sposób znajdę Pana który mnie zaspokoi .Jestem totalną amatorką ale chciałabym sie z kimś zabawiać ,chciałabym wziąć facetowi do ust.. zobaczyć jak to jest.. chciałabym żeby facet mnie ostro pieścił. . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika69

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Polka #3070145 | 195.136.*.* 3 lip 2021 09:35

  Czerwona zaraza znowu wypełznie na ulice, fuj co za komunistyczny motłoch

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Kiki #3070134 | 5.173.*.* 3 lip 2021 07:33

  Tak a propos komentarzy nawiedzonych par(t)afian. Nie ma chyba dzisiaj bardziej kompromitującego daną osobę określenia jak „parafianin”.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)