Piątek, 17 września 2021. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Ręce precz od Polski: Manifestacja w Elblągu [ZDJĘCIA]

2021-07-03 17:49:12 (ost. akt: 2021-07-04 08:52:57)
Elbląski Strajk Kobiet przyłączył się do wydarzenia organizowanego przez „DOŚĆ milczenia - STOP klerykalizacji Polski”

Elbląski Strajk Kobiet przyłączył się do wydarzenia organizowanego przez „DOŚĆ milczenia - STOP klerykalizacji Polski”

Autor zdjęcia: kk

Kaczyński, Morawiecki, Ziobro, Godek — to tylko niewielka część nazwisk, które znalazły się na tzw. liście hańby, zaprezentowanej przez organizatorów i organizatorki wydarzenia „Ręce precz od Polski”, które w sobotę odbyło się również w Elblągu.

Wydarzenie zorganizowała inicjatywa obywatelska „DOŚĆ milczenia - STOP klerykalizacji Polski”.

— Przyjechaliśmy wspierać wydarzenie elbląskie, w tym samym czasie w Krakowie i w Warszawie odbywają się podobne akcje — mówiła Ewa Jankowicz, która do Elbląga przyjechała właśnie z Krakowa. — Chcemy uświadomić innym to, co dzieje się w tej chwili w polityce. Przygotowaliśmy listę hańby, na której znalazły się nazwiska polityków i polityczek, które bardzo negatywnie zasłużyli się dla sprawy polskiej — tłumaczyła kobieta.

Jak poinformowała, „DOŚĆ milczenia - STOP klerykalizacji Polski” jest organizacją o charakterze antyklerykalnym, która podobne wydarzenia od około trzech lat w Krakowie organizuje regularnie.

— Prowadzimy też tzw. przystanek apostazja, gdzie uświadamiamy ludziom, że całkiem spokojnie mogą się z kościoła katolickiego wypisać, nawet będąc osobami wierzącymi i chrześcijanami. Wspieramy też osoby, które mają sprawy sądowe z kościołem o molestowanie i gwałty. Polacy powinni uświadomić sobie, że kościół katolicki jest instytucją, która ma bardzo dużo na sumieniu — przyznała pani Ewa.


W elbląskiej wersji wydarzenia uczestniczyła również posłanka Monika Falej.

— Moja obecność spowodowana między innymi tym, że aktualnie trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim wotum nieufności wobec ministra Czarnka. Jeżeli wprowadzi on swoją reformę do szkół, będzie to ideologia związana niestety z panem Czarnkiem, a nie tym, czym powinna zająć się polska szkoła, czyli dziećmi. Dyrektorzy nie będą mieli wkrótce żadnej możliwości zarządzania swoją placówką i wpływu na to, co się dzieje w szkole, czego jest uczona młodzież i kto jest zatrudniany. Jestem tu jako matka — przerażona tym, co może się zadziać, również w stosunku do mojego dziecka. Pan Czarnek powinien zająć się reformą w ten sposób, żeby w każdej szkole był psycholog, ciepłe posiłki dla każdego dziecka, bardziej dostępna opieka stomatologiczna, podobnie jak rehabilitacja. To powinno być priorytetem, a nie indoktrynacja szkół i dzieci — powiedziała Monika Falej.

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę po godzinie 16 w centrum elbląskiej starówki, gdzie rozłożone zostały banery i wspomniana lista hańby, na której znalazło się sporo nazwisk.

— Dzisiejsze wydarzenie koncentruje się głównie na tym, że PiS rozpiernicza nasz kraj tak, jak tylko może. PiS nie byłby w stanie tak rozwalać naszej Polski, gdyby nie miał fantastycznego wspólnika, jakim jest kościół katolicki. Zatem ręce precz dotyczy zarówno polityków i partii rządzącej, jak i kleru — zarówno kler, jak i partia rządząca powinny raz na zawsze zniknąć ze sceny politycznej — mówiła prowadząca akcję.

I dodała: — Pamiętajcie, że PiS nie odda władzy dobrowolnie. Nie po to zabrał sądy i trybunał. Nie po to ma prokuraturę, żeby pozwolił sobie na przegraną w następnych wyborach.

W centrum zainteresowania znalazła się trójka osób w białych maskach na twarzach. Kobieta ubrana w biało-czerwone barwy według prowadzącej wydarzenie miała symbolizować Polskę, jeden z mężczyzn polityka, a ten — ubrany w sutannę — kler.

— Związali Polskę i sobie wyrywają ją wzajemnie z rąk, szarpią się o nią, poniewierają nią, a jednocześnie wspólnie robią wszystko, żeby Polska tak naprawdę zniknęła ze wspólnoty krajów cywilizowanych — powiedziała prowadząca wydarzenie.
Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. CARAMEL #3071599 | 185.253.*.* 26 lip 2021 20:13

  Uzyskanie legalnej firmy kredytowej zawsze było dużym problemem. Do klientów, którzy mają problemy finansowe i potrzebują na nie rozwiązania. Kwestia kredytu i przedpłat to coś, o co klienci zawsze martwią się, szukając pożyczki u legalnego pożyczkodawcy. Jednak dzięki firmie HILLTOP FINANCE dokonaliśmy tej zmiany w branży pożyczkowej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szybką pożyczkę (hilltopfinance@pm.me)(hilltopfinancefir m@gmail.com)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Monika #3070710 | 82.160.*.* 10 lip 2021 21:31

  Cześć mam na imię Monika , jestem bardzo nieśmiała i trochę mi głupio ,że piszę takie ogłoszenie ale postanowiłam ,że może w taki sposób znajdę Pana który mnie zaspokoi .Jestem totalną amatorką ale chciałabym sie z kimś zabawiać ,chciałabym wziąć facetowi do ust.. zobaczyć jak to jest.. chciałabym żeby facet mnie ostro pieścił. . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika69

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 1410 #3070316 | 178.42.*.* 4 lip 2021 23:04

  Co Badziewie poczuli ciepło!!!!...do wora...i!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jezry #3070312 | 78.88.*.* 4 lip 2021 21:29

  Złodzieje z PO ręce przecz od Polski. Przez 8 lat dość nakradliście. Boli was, że nie wszystko zdążyliście sprzedać Niemcom?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. frost #3070309 | 80.48.*.* 4 lip 2021 19:34

  Zaczęli minusować wpis. Nie wiem dlaczego? Czy nie zrozumieli ironii o trzyosobowej lewicowej sile, czy też wspierają lewaków?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)