Wtorek, 28 września 2021. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Start Elbląg stawia na młodzież

2021-07-06 13:31:40 (ost. akt: 2021-07-06 13:34:16)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Prawdziwa rewolucja kadrowa nastąpiła po zakończonym sezonie w elbląskim Starcie. Klub opuściło aż osiem zawodniczek. Nastąpiła także zmiana na stanowisku trenera.

Jak już wcześniej informowaliśmy z EKS Start Elbląg, po zakończonym sezonie, pożegnało się kilka podstawowych zawodniczek. Klub opuściły kapitan zespołu Joanna Waga, która po siedmiu sezonach występów w elbląskim klubie, ponownie powróciła do Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Do tego samego klubu za nią podążyły Hanna Jaszczuk oraz Justyna Świerczek. Z kolei Anna Shupyk odeszła do wicemistrzyń Polski KPR Kobierzyce, a Alicja Pękala, trafiła do beniaminka Superligi (Suzuki Korona Handball Kielce). Z klubem pożegnała się bramkarka Magdaleni Kepisidou, która wróciła do Grecji, a Joanna Gędłek oraz Milica Rancić szukają klubów.

Jednak działacze elbląskiego klubu nie zasypiają gruszek w popiele. W tym sezonie stawiają na młodzież. Wygasające kontrakty przedłużyły: Paulina Stapurewicz, Barbara Choromańska, Wioletta Pająk, Katarzyna Cygan. Nowymi zawodniczkami zostały: Aleksandra Hypka (Bukowsko-Dopiewski KPR), Iga Dworniczuk (Varsovia Warszawa), Nikola Owczarek, Victoria Tarczyluk (obie Truso Elbląg), Nikola Głębocka (SPR Gdynia), Wiktoria Kostuch (San Jarosław), Patrycja Kozak (AZS AWF Warszawa) oraz Joanna Wołoszyk (Saint Amand Handball - Francja). Wiadomo też, że dotychczasowy trener Andrzej Niewrzawa, który zrezygnował z funkcji pełnienia tej roli, został dyrektorem sportowym w tym klubie. Nowym trenerem Startu Elbląg został Marcin Pilch, który ostatnio pracował z młodzieżą w SMS ZPRP Gdańsk.

Jerzy Kuczyński


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB