środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Co jest grane? Kolejne nowości w Kinie Światowid

2021-07-08 20:07:50 (ost. akt: 2021-07-08 10:18:17)
Na wszystkich odwiedzających kino Światowid czekają kolejne nowości

Na wszystkich odwiedzających kino Światowid czekają kolejne nowości

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Kino Światowid przedstawia kolejne premierowe filmy, które będzie można obejrzeć już od czwartku 9 lipca. Wśród nowych propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie nowości czekają na nas tym razem?

CZARNA WDOWA
CZARNA WDOWA
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
CZARNA WDOWA


Kino Światowid zaprasza na kolejną opowieść z uniersum Marvela. Premierowe seanse "Czarnej Wdowy" już od 9 do 22 lipca.

W wyniku niebezpiecznego spisku i podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers NatashaRomanoffaka Czarna Wdowa musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć. Scarlett Johansson ponownie wciela się w rolę Natashy / Czarnej Wdowy, Florence Pugh wciela się w Yelenę, David Harbour jako Alexei / The Red Guardian oraz Rachel Weisz jako Melina. „Czarna wdowa” - pierwszy film czwartej fazy filmowego uniwersum Marvela - wyreżyserowała CateShortland, a wyprodukował Kevin Feige.

Reżyseria: Cate Shortland
Obsada: Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbour, Rachel Weisz
Produkcja: USA 2020
Czas: 134 min

ELFINKI
ELFINKI
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
ELFINKI


Kino Światowid zaprasza dzieci na pełną uroku opowieść o małych, pomocnych stworkach. Premierowe seanse filmu "Elfinki" od 9 do 22 czerwca.

Przez ponad 200 lat Elfinki żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Ale pewnego dnia elfinka Elfie, nie mogła już dłużej znieść ciasnoty i braku światła dziennego. Wraz z dwoma towarzyszami wyszła na powierzchnię ziemi w poszukiwaniu czegoś nowego. Tam spotka ich wiele zabawnych przygód oraz nawiążą przyjaźń z wyjątkową osobą – cukiernikiem Theo. To wszystko przypomni Elfinkom o ich prawdziwym celu w życiu: pomaganiu innym.

Reżyseria: Ute von Münchow-Pohl
Produkcja: Niemcy
Czas: 78 min

JAK WYWOŁAŁEM BYŁĄ ŻONĘ
JAK WYWOŁAŁEM BYŁĄ ŻONĘ
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
JAK WYWOŁAŁEM BYŁĄ ŻONĘ


Przebojowa opowieść o małżeństwie, w którego życie niezłe zamieszanie wprowadza… duch poprzedniej żony. W rolach głównych Dan Stevens, Leslie Mann, Isla Fisher i laureatka Oscara JudiDench w swojej najzabawniejszej roli od lat! Premierowe seanse filmu "Jak wywołałem byłą żonę" w Kinie Światowid od 9 do 22 lipca.

Ruth i Charles są na pozór idealnym małżeństwem. Pieniądze, sława, piękny dom i ocean wolnego czasu – każdy chciałby tak żyć. Jednak ich domowa idylla zostanie wkrótce przerwana. Pewnego dnia małżonkowie biorą udział w seansie spirytystycznym, w którego czasie zostaje przywołany duch ekscentrycznej Elwiry – byłej żony Charlesa. Od tej pory wszyscy muszą radzić sobie z zaskakującym miłosnym trójkątem. Między żonami iskrzy, Elwira nie chce odejść, Charles nie wie, co robić, a Ruth pragnie jak najszybciej pozbyć się swojej rywalki.

Reżyseria: Edward Hall
Obsada: Dan Stevens, Isla Fisher, Leslie Mann, Judi Dench
Produkcja: Wielka Brytania 2020
Czas: 99 min

PIOTRUŚ PAN I ALICJA W KRAINIE CZARÓW
PIOTRUŚ PAN I ALICJA W KRAINIE CZARÓW
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
PIOTRUŚ PAN I ALICJA W KRAINIE CZARÓW


Pierwsze w historii kina spotkanie bohaterów dwóch ponadczasowych i uwielbianych przez wszystkie pokolenia baśni. Dowiedz się, kim był Piotruś, zanim stał się Piotrusiem Panem i co robiła Alicja, zanim trafiła do Krainy Czarów? "Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów" od 9 do 22 lipca w Kinie Światowid.

Ośmioletnia Alicja i jej psotny brat Piotruś spędzają błogie lato na angielskiej wsi. Zachęcani przez rodziców – Jacka i Rose dają upust wyobraźni – organizując herbaciane przyjęcia, walki na drewniane miecze i wymyślone przygody na statkach pirackich. Chwile szczęścia kończą się, jednak gdy ich rodzice popadają w poważne tarapaty. Chcąc pomóc rodzinie, Piotruś i Alicja wyruszają do Londynu, żeby sprzedać drogocenną pamiątkę. Ich wyprawa da początek wielkiej przygodzie, podczas której Alicja odkryje tajemniczą króliczą norę, a Piotruś wkroczy do świata fantazji jako nieustraszony przywódca Zaginionych Chłopców. To, co nastąpi później, odmieni losy rodzeństwa i zapisze się w historii na zawsze.

Reżyseria: Brenda Chapman
Obsada: Angelina Jolie, David Oyelowo, Anna Chancellor, Clarke Peters, GuguMbatha-Raw, Michael Caine, David Gyasi
Produkcja: USA 2020
Czas: 95 min

Repertuar kina znajdziecie tutaj.