środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Tak działają funkcjonariusze Straży Granicznej [VIDEO]

2021-07-08 12:03:28 (ost. akt: 2021-07-08 11:18:05)
W pierwszych 6- miesiącach tego roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili 7 zorganizowanych grup przestępczych

W pierwszych 6- miesiącach tego roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili 7 zorganizowanych grup przestępczych

Autor zdjęcia: WMOSG

Nielegalne towary o wartości ponad 27 milionów złotych i 46 osób z zarzutami — to bilans pierwszego półrocza pracy funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Zobaczcie wideo, na których widać funkcjonariuszy w akcji.

Największą wartość zabezpieczonych towarów, bo aż 22,5 mln zł (blisko 600 tys. zł — I półrocze 2020 r.) stanowiła krajanka tytoniowa.

Zdeponowano blisko 3 mln sztuk (prawie 3,7 mln sztuk — I półrocze 2020 r.) nielegalnych papierosów o wartości 2,1 mln zł (blisko 2,6 mln zł — I półrocze 2020 r.).


Na polski rynek nie trafią również narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 2,4 mln zł, które zabezpieczyli funkcjonariusze W-MOSG w trakcie działań.

W pierwszych 6- miesiącach tego roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili 7 zorganizowanych grup przestępczych, zlikwidowali nielegalne fabryki papierosów oraz ujawnili przydomowe hurtownie.


Działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu, zarówno na Warmii i Mazurach, jak i na terenie całego kraju doprowadziły do postawienia przed sądem liderów i członków zorganizowanych grup przestępczych. Zarzuty usłyszały również osoby przewożące i handlujące tytoniem, czy nielegalnymi papierosami.


WMOSG


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB