środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Straż miejska na pomoc ptakom [ZDJĘCIA]

2021-07-08 13:33:12 (ost. akt: 2021-07-08 13:43:54)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

W ostatnim czasie do dyżurnego Straży Miejskiej w Elblągu napływa wiele zgłoszeń dotyczących rannych ptaków. Funkcjonariusze interweniowali już między innymi wobec rannego gołębia i spacerującego po ruchliwej drodze bociana.

Interweniowaliśmy wobec rannego gołębia, który lecąc, uderzył się o balkon i nie był w stanie samodzielnie odlecieć, oraz wobec młodej mewy, która prawdopodobnie wyleciała z gniazda - w tym przypadku nasza interwencja zakończyła się poinformowaniem zgłaszającej, że tzw. młodych podlotów nie zabieramy, jeżeli nie zagraża im niebezpieczeństwo — przekazuje elbląska straż.

— Zazwyczaj, jeżeli młody ptak nie jest ranny, ale nie potrafi latać, to najprawdopodobniej gdzieś w ukryciu obserwują go rodzice i zabranie ptaka z jego naturalnego środowiska jest dla niego bardzo niebezpieczne — informują strażnicy.


Straż Miejska w Elblągu interweniowała również wobec rannego bociana, który spacerował po drodze ekspresowej nr 7. Bocian stwarzał zagrożenie dla swojego życia, ale również dla kierowców poruszających się z dużą prędkością po trasie.

— Mewy, sroki, gołębie — wszystkie czasem potrzebują pomocy człowieka. Cieszymy się, że widząc ranne zwierzę, potrafimy zareagować i powiadomić odpowiednie służby. Nasz Ekopatrol chętnie zajmuje się takimi zgłoszeniami — zapewniają funkcjonariusze.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB