środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Senator Wcisła zrezygnował z kierowania Platformą Obywatelską w Elblągu

2021-07-12 14:23:58 (ost. akt: 2021-07-12 14:43:14)

Autor zdjęcia: Karolina Król

Jerzy Wcisła po 7 latach rezygnuje z funkcji przewodniczącego elbląskiej PO. Do czasu wyborów pełniącym obowiązki przewodniczącego będzie Michał Missan. Wszystko wskazuje na to, że po wyborach obejmie tę funkcję.

— 9 lipca zarząd Platformy Obywatelskiej przyjął moją rezygnację z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Elblągu — poinformował senator Jerzy Wcisła. — Jednocześnie w jednomyślnym głosowaniu powierzono tę funkcję wiceprezydentowi Elbląga Michałowi Missanowi.

Platforma Obywatelska w Elblągu została założona 19 lat temu przez 16 założycieli, z czego 4 jest do dzisiaj w szeregach partii. — Byłem szóstym przewodniczącym i pełniłem tę funkcję najdłużej, bo aż 7 lat — zauważał senator. — Platformie pod moim przewodnictwem udało się odzyskać zaufanie wyborców. Partię przekazuję w dobrej kondycji kadrowej i wyborczej. Przekazuję ją osobie pokoleniowo młodszej ode mnie. Bardziej doświadczone pokolenie, do którego się zaliczam, dba o to, żeby to młodsze miało szansę awansować i pełniło coraz ważniejsze funkcje w strukturach Platformy Obywatelskiej.

Rezygnacja senatora nie jest dyktowana żadnym wpływem ani naciskiem. — Ona została podjęta kilka miesięcy temu — zapewnił Jerzy Wcisła. — Wstrzymywaliśmy się z nią tylko ze względów pandemicznych. Nie chciałem zdawać Platformy przed członkami, którzy siedzą przed komputerami. Michał Missan nie chciał też w taki sposób jej przejmować. Wykorzystaliśmy moment, kiedy można było się spotkać i dokonaliśmy tych zmian.

I dodał: — Dlaczego postanowiłem zrezygnować? Uważam, że na takich stanowiskach powinna być rotacja, bo nowe osoby wnoszą świeże pomysły i świeże spojrzenie, co jest bardzo potrzebne każdej partii. Poza tym bardzo mnie absorbuje praca w senacie. Ta kadencja jest zupełnie inna niż poprzednia. Muszę się koncentrować na tej pracy. Do tego dochodzi praca w dwóch zespołach parlamentarnych: Dróg Wodnych i ds. Młodzieży, które mają znaczenie także dla Elbląga.

Michał Missan, według senatora, potwierdził swoją kompetencję i wiedzę, a także rozsądek, umiejętność podejmowania decyzji i zachowywania się w różnych sytuacjach. — W mojej ocenie i nie tylko mojej, jest politykiem i działaczem kompletnym. Bez żadnych wątpliwości jestem pewien, że Platformę Obywatelską poprowadzi w dobrym kierunku — kończył senator.

— Dziś zostałem pełniącym obowiązki przewodniczącego — zauważył Michał Missan. — Prawdopodobnie jesienią odbędą się wybory, w których zamierzam startować. Dzisiaj moim najważniejszym zadaniem jest przygotowanie struktur na te wybory i na przyszłe wyzwania. O szczegółach będę rozmawiał z szefami i członkami naszych kół. Planów na przyszłość jest bardzo dużo.

K


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB