środa, 22 września 2021. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Recital Mikołaja Ostrowskiego i zapowiedź kolejnego salonu [ZDJĘCIA]

2021-07-12 20:02:51 (ost. akt: 2021-07-12 15:03:41)
W minioną niedzielę na scenie muszli koncertowej wystąpił Mikołaj Ostrowski z zespołem

W minioną niedzielę na scenie muszli koncertowej wystąpił Mikołaj Ostrowski z zespołem

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Za nami kolejne spotkanie w ramach Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2021 i recital Mikołaja Ostrowskiego. W nadchodzącą niedzielę następna impreza z serii, co czeka nas tym razem?


Mikołaj Ostrowski to artysta młodego pokolenia. Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej zdobył szeroko pojęte umiejętności aktorskie i gościnnie występuję na wielu polskich scenach, również muzycznych — od Olsztyna, po Łódź czy Gdynię. Jego macierzystą sceną jest jednak Teatr im. Aleksandra Sewruka.

W minioną niedzielę mogliśmy podziwiać wokalne umiejętności Mikołaja Ostrowskiego podczas drugiego spotkania z cyklu Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2021 i wspomóc zbiórkę na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Elblągu.

Co czeka nas w kolejną niedzielę podczas następnego z serii spotkania?

„Będzie dobrze” to tytuł recitalu Artura Gotza, któremu towarzyszyć będzie zespół w składzie Dawid Ludkiewicz – instrumenty klawiszowe, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa i Kuba Mikulski – instrumenty perkusyjne. Recital ten powstał z tęsknoty za koncertowaniem. Artysta, który grał rocznie ponad 100 koncertów, stworzył program, który ma być nadzieją na lepsze jutro — przekazuje Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

I zapowiada: — Program łączy w sobie elementy nostalgii i tęsknoty, ale przede wszystkim komizmu, dobrego humoru i satyry, w której wokalista czuje się najlepiej. Tytułowy utwór to kompozycja Artura Gotza do wiersza Marty Fox. Usłyszymy również kilka premierowych utworów, które znajdą się na czwartej płycie z piosenkami Igora Jaszczuka. Album miał się ukazać w ubiegłym roku, ale pandemia pokrzyżowała plany. Nie zabraknie również starych piosenek Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Starszych Panów w nowoczesnych, elektronicznych aranżacjach i porywającej interpretacji.

„Będzie dobrze”, to tytuł recitalu Artura Gotza
Fot. ETK
„Będzie dobrze”, to tytuł recitalu Artura Gotza


Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox. Wydał trzy płyty: „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz”. Zagrał ponad 550 koncertów w całej Polsce, także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie.

Urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie — Filia we Wrocławiu (2006), prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent.

Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”.

Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne dla młodzieży i studentów, a także dla osób niepełnosprawnych oraz warsztaty z emisji głosu mówionego dla nauczycieli i osób pracujących głosem. Prowadził również warsztaty dla zawodowych aktorów kubańskich w Hawanie.

Koncert odbędzie się w niedzielę 18 lipca o 17 w elbląskiej Bażantarni. Miejscem spotkania jest jak zawsze muszla koncertowa, a wstęp na wydarzenie jest wolny. Z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne organizatorzy przypominają o limicie miejsc na widowni, zabraniu maseczek i zachowaniu odległości.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB