Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Powiat braniewski: silny wiatr powalił drzewa i uszkodził budynek w gminie Wilczęta

2021-07-13 07:44:38 (ost. akt: 2021-07-13 08:44:08)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

Silny wiatr przeszedł przez gminę Wilczęta w powiecie braniewskim. Strażacy przez kilka godzin usuwali zwalone drzewa i zabezpieczali budynki.


Jak informuje Ireneusz Ścibiorek z PSP w Braniewie, w poniedziałek 12 lipca od godzin popołudniowych strażacy interweniowali kilka razy podczas usuwania skutków silnego wiatru. Wiatr ukazał swoją siłę na obszarze gminy Wilczęta, w okolicach miejscowości Ławki, Spędy oraz Księżno.

— Konary i drzewa wiatr łamał z łatwością. Wielokrotnie drzewa nie wytrzymały naporu silnego wiatru i deszczu — mówi Ireneusz Ścibiorek. — Licznie połamane drzewa i konary skutecznie utrudniały ruch na drogach. W zaledwie kilkanaście minut wpłynęło wiele zgłoszeń do stanowiska kierowania PSP w Braniewie.

Nie tylko drzewa uległy uszkodzeniu. Jak dodaje Ścibiorek, w jednym z budynków gospodarczych wiatr uszkodził dach, który został zerwany i rzucony na pobliskie pole. — Dach obiektu zabezpieczyli strażacy z wykorzystaniem dostarczonych plandek.

Do działań skierowano wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Wilczeta, czyli OSP Wilczęta, OSP Ławki, OSP Gładysze i OSP Stare Siedlisko. Dodatkowo do akcji zadysponowano pojazd z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

— Kilkugodzinna ciężka praca strażaków ochotników z gminy Wilczęta pozwoliła usunąć skutki silnego wiatru — kończy Ireneusz Ścibiorek. — Strażacy apelują o ostrożność podczas występowania silnego wiatru i wyładowań atmosferycznych.

oprac. K


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB