Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Strażacy z powiatu braniewskiego walczyli ze skutkami wiatru [ZDJĘCIA]

2021-07-14 07:34:33 (ost. akt: 2021-08-01 19:59:43)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

Strażacy z powiatu braniewskiego znów mieli ręce pełne roboty. We wtorek 13 lipca od godzin popołudniowych rozpoczęli usuwanie skutków silnego wiatru i wyładowań atmosferycznych. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie miasta i gminy Pieniężno


— Strażacy pracowali również na terenie gminy Braniewo oraz gminy Płoskinia — wyjaśnia Ireneusz Ścibiorek z PSP w Braniewie. — Do działań skierowano strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Jak dodaje Ireneusz Ścibiorek, w trzech przypadkach niezbędne okazało się wykorzystanie podnośników hydraulicznych zarówno z PSP Braniewo jak i OSP Frombork. Jedno z drzew przewróciło się na budynek gospodarczy. Drzewa i konary tarasowały drogi wojewódzkie, powiatowe oraz gminne.

Do działań ruszyli strażacy OSP z Braniewo, Lipowiny, Pieniężna, Długoboru, Plut, Lechowa, Gronowa, Fromborka i Lelkowa. Odnotowano 20 zdarzeń, w których niezbędna była obecność strażaków. To drugi dzień, w którym strażacy usuwają skutki silnego wiatru.

oprac. K


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB